Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jágr rozdrtil sbornou, napsala ruská média

Sport

  20:07
MOSKVA - Především výkon české hokejové hvězdy Jaromíra Jágra vyzdvihli ruští komentátoři poté, co sborná podlehla na Českých hrách v Brně domácímu týmu 3:6.

Česko - Rusko (Rusové Jágra neuhlídali) foto: ČTK

"Jágr rozdrtil sbornou," nadepsal ve svém internetovém vydání deník Sovětskij sport. Podle něj český útočník, který si připsal čtyři kanadské body, předvedl "vzletný hokej jako ve svých nejlepších letech".

Čeští hokejisté podle komentátora vytrestali sbornou i za slabou kázeň a špatnou obranu, zatímco domácí tým "vypadal sebejistě a silně", i když jeho hlavní posily z NHL ještě nehrály. Rusko sice už celý seriál Euro Hockey Tour vyhrálo, a tak zápas s Českem měl být hlavně prověrkou kandidátů na místo v sestavě pro světový šampionát, ale zkouška nedopadla přesvědčivě.

Čtěte také

"Určitě se utkáme s českým mužstvem v Bratislavě - a favoritem bude Jágrův tým. Má více hvězd, bude hrát prakticky doma a navíc Češi, a ne Rusové, jsou úřadující mistři světa," varoval Sovětskij sport.

"Jágr je už na šampionátu," zdůrazňuje Sport-Express, podle nějž byla hlavní česká hvězda v prvních dvou třetinách u téměř všech nebezpečných akcí. V třetí třetině pak Jágr sám skóroval. "České číslo 68 nemusí dokazovat, že má právo na místo v sestavě, ale k radosti početného publika hrálo přesvědčivě - jako by pro něj už mistrovství světa začalo, " poznamenal s tím, že Bykovův tým se zřejmě ponoří do "slovenské" problematiky až po nedělním utkání s Finskem.

Server sporbox.ru označil brněnskou porážku na "bolestivé píchnutí" od "klíčového soupeře" a České hokejové hry v titulku překřtil záměnou jednoho písmena v ruštině na "České hokejové jehly". Připomněl však, že Rusové ve všech předchozích utkáních Euro Hockey Tour dokázali Čechy přehrát.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!