31. července 2015 21:29 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Voráček o miliardové smlouvě: S Kladeňákama jsme už oslavovali léto, to mi stačilo

Český hokejista Philadelphie Flyers Jakub Voráček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český hokejista Philadelphie Flyers Jakub Voráček | foto: Mafra - David Neff

PRAHA Až Jakub Voráček ukončí hokejovou kariéru, už nikdy nebude muset nic dělat. Po podpisu osmileté smlouvy s Philadelphií se z něj stal miliardář, on však zůstává nad věcí. „Mám samozřejmě radost, ale žádné velké oslavy se nekonaly. Jen jsem si dal skleničku šampaňského.“

Opravdu nic víc?
Kdepak, tohle jsem si užil už doma po mistrovství světa, kdy jsme s kladenskýma klukama oslavili léto. Teď už jsem v Montrealu, kde naplno makám a připravuju se na novou sezonu. Tu skleničku jsem si dal se svým agentem Petrem Svobodou, Jirkou Hudlerem a jeho přítelkyní Hančou.

Jak dlouho trvalo jednání o smlouvě?
Pracovali jsme na tom od začátku června. Šlo o délku kontraktu i o peníze. A nakonec to dopadlo tak, že jsem po všech stránkách spokojený. Ta smlouva je velice kvalitní.

Vítěz ankety Jakub Voráček.
Jakub Voráček na českém tréninku.

Nový trenér Philadelphie Dave Hakstol za vámi kvůli tomu dokonce přiletěl do Prahy.
Jo, na jediný večer. Vzal jsem ho do restaurace U Svatého Václava. Objednal jsem tam staročeskou večeři, tác pro čtyři. Snědli jsme to spolu ve dvou a ráno letěl zpátky.

Zažil jste životní sezonu, ovšem Flyers se nedostali do play off. Věříte, že se zvednete?
Určitě. To byl jeden z důvodů, proč jsem podepsal na tak dlouho.

V čem bude zlepšení?
Tým posílil, má nadějné obránce a bude velice kvalitní. Nevím jestli v příští sezoně, ale věřím, že za tři čtyři roky má na to vyhrát Stanley Cup. Tedy v době, kdy budu i já v hokejově nejlepších letech.

Jaroslav Tomas, Michael Langr

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!