Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jsem vyřízenej. Kouč hokejové dvacítky Přerost po blamáži končí

Sport

  13:41aktualizováno  17:12
PRAHA - Trenér hokejové reprezentace do 20 let Miroslav Přerost končí ve funkci. Trenérovi, jenž mladíky vedl pět let, zlomil vaz neúspěch na mistrovství světa v Kanadě. Český tým sice porazil Rusko, ale ve čtvrtfinále nedokázal vstřelit gól Slovákům, prohrál 0:3 a opět se nedostal do bojů o medaile.

Hokejový trenér Miroslav Přerost. foto: ČTK

Informaci o Přerostově konci ve funkci přinesl server iSport.cz.

„Definitivně končím, mrzí mě, že jsme nedošli do semifinále,“ řekl jedenapadesátiletý trenér. „Jsem úplně vyřízenej. Pořád mužstvo zvedat, motivovat, držet ho, podporovat, to stojí strašně moc energie. Ale při všech těch guláších ve výsledcích jsme skončili druzí ve skupině. Splnili jsme, co jsme chtěli. A kdybychom vyhráli čtvrtfinále, bavíme se tady jenom o pozitivních věcech,“ odmítl Přerost, že by se na skončený turnaj dvacítek mělo pohlížet jako na fiasko.

ČTĚTE VÍCE

Český juniorský tým se do semifinále MS nedostal už deset dlouhých let, změnit by se to měl pokusit Přerostův nástupce ve funkci, jehož jméno ještě není známo. Končící trenér však vyjádřil přání, aby jej na střídačce nahradil Jakub Petr, jenž by mohl navázat na práci u reprezentační osmnáctky.

Ondřej Kaše nastřelil tyčku!

„Určitě to chci předat někomu jinému. Jakub Petr je naprosto vhodný typ. O tom ale nebudu rozhodovat já, ani to nikomu doporučovat. Nabízí se to jako dobrá volba,“ doplnil Miroslav Přerost.

A co bude pro Přerosta dalším krokem v kariéře trenéra? „To teď nevím. Mám spoustu práce u akademií, tomu projektu věřím a výsledky se dostavují. Hráče vychováváme. Samozřejmě se v Čechách najde spousta lidí, kteří tomu nepřejí. Ale aspoň nás to motivuje,“ uzavřel Přerost.

Autor: