Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Kanadský indián ‚Žlutý roh‘ řádí. Znojmo díky němu září v rakouské lize

Sport

  11:30
ZNOJMO - Na začátku sezony okouzlil Colton Yellow Horn celou soutěž. Nejen svými indiánskými předky, ale především vydatným sběrem bodů v mezinárodní EBEL. Ačkoli se postupně kanadský šikula, jehož příjmení lze volně do češtiny přeložit jako Žlutý roh, při hromadění gólů a asistencí uskromnil, se 49 body ve 43 zápasech se stal nejproduktivnějším hráčem Znojemských Orlů v základní části.

Kanadský útočník Colton Yellow Horn je nejproduktivnějším znojemským hokejistou. foto: znojemstiorli.cz

„Cítil jsem se vážně dobře. Ale v hokeji to funguje jako v životě. Jednou jste nahoře, podruhé dole a můžete dělat cokoliv, a stejně to nezlomíte,“ přiznal útočník Orlů.

‚Otec si o mě típal cigarety‘. Děsivá zpověď bývalého hokejisty

Víc bodů v EBEL nastřádalo pouze trio Kanaďanů působících v rakouských týmech.

„S výkony jsem velmi spokojený. Větší úspěch by ale byl, získat trofej jako tým,“ podotýká 28letý potomek původních severoamerických obyvatel.

Yellow Horn svým umem pomohl Znojmu k nejlepšímu umístění v základní části EBEL, Orli ji dokončili na třetím místě.

„Teď budou ale zápasy náročnější, výsledky těsnější a dát gól o něco složitější,“ poznamenává hokejista pocházející z provincie Alberta.

Podívejte se na nejlepší akce Yellowa Horna z této sezony:

Znojmo v pátek v 18:30 začíná nadstavbovou část ligy doma proti Vídni.

Při poslední návštěvě velkého rivala padl počátkem roku na znojemském stadionu i letitý divácký rekord. Duel Orlů s Capitals sledovalo 4 353 lidí.

Kromě hokejových zvyků poznává drobný Kanaďan i českou kuchyni. „Chutná mi sýr niva,“ říká. „Nejraději ale mám americký burger s cappuccinem.“

Ewa Farna se během přestávkového programu oblékla do sparťanské výstroje
Fanoušci Komety fandili i za hodně nelichotivého stavu pro své barvy

Prozradil také, že doma pohostil i znojemské spoluhráče. „Už jsem jich pár pozval. Ale teď před play-off je čím dál méně času.“

Na Orly, kteří jsou v elitní šestici týmů, čeká deset nadstavbových duelů. V nich se pokusí vybudovat si co nejlepší pozici pro play-off.

Autor: