Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kladno trénovalo dvakrát denně, většinou ale bez Jágra

Sport

  17:18
KLADNO/PRAHA - V posledních jedenácti zápasech Kladno v hokejové extralize vyhrálo jen třikrát. Proto se Rytíři během reprezentační přestávky zaměřili na poctivý trénink, který hltali většinou dvakrát denně.

Utkání předcházela Jágrova řádná rozcvička. foto: Reuters

Po předchozí reprezentační pauze boss Jágr rozzlobeně tvrdil, že se mužstvo mizerně připravovalo a ztratilo fyzičku. Dotkl se tak spoluhráčů i kouče Vojty. Sám přitom na led s ostatními nechodil.

Minulý týden pak na kladenském "zimáku" nastal dril: dva tréninky denně (Jágr se na nich opět objevil jen párkrát). "Tentokrát jsme totiž měli víc času než při minulé přestávce, která pro nás byla o pár dní kratší. Věřím, že se to v zápasech projeví," tvrdí Zdeněk Vojta.

Jeho tým zkouší najít cestu z krize. Po příchodu Jágra a jeho parťáků z NHL vyhrál 12 ze 17 utkání, v euforii sázel spoustu gólů, bavil i i diváky soupeřů. Jenže časem jeho kouzlo zmizelo. Z dalších 11 partií byl osmkrát poražen, z kabiny zmizela pohoda, Jágr si stěžuje. Důvodů kladenského sešupu je víc.

Psali jsme

Jeden se nabízí při pohledu na sestavu. Do zámoří odletěli zkušení beci Kaberle se Židlickým. Hlavně ten druhý, který navíc za Rytíře šlechetně bojoval za symbolický plat 1 Kč měsíčně, Kladnu hodně chybí.

Zranění jsou Tlustý (další chlapík z NHL) nebo třeba Valský. Přestup si vyžádali Slováci Bicek s Hovorkou, kteří se cítili málo využití. "Nemělo smysl přemlouvat hráče, kteří tady nechtěli být," říká sportovní manažer Martin Vejvoda.

Výsledek je jasný, Kladno je až příliš závislé na své elitní pětce, především na Jágrovi s Plekancem. Soupeři to vědí a nejslavnější z Rytířů pečlivě střeží. Často si pomáhají drobnými fauly, což hlavně Jágra dráždí.

"Ty ztráty se prostě musely projevit," myslí si Vojta. "Druhá věc je, že musíme změnit taktiku. Chtěli jsme pořád hrát hezký hokej a dostávali spoustu gólů."

Podle Vojty brankář Chábera za propad nemůže

Ano, v Brně i ve Vítkovicích čtyři, na Spartě dokonce šest. On totiž ani brankář Chábera nechytá tak výtečně jako v úvodu sezony. "Ale na něj bych nic nesváděl," říká trenér. "Marodil, po viróze nastoupil, i když ještě nebyl úplně fit."

Skromné Kladno neshání drahé posily, přestože manažer Vejvoda pár hokejistů sleduje. Pomoc zatím nachází v juniorce, odkud vytáhlo třeba obránce Douderu nebo útočníka Strnada.

Do Vánoc ho čekají ještě tři mače - ve středu s Pardubicemi, v pátek v Chomutově a v neděli v Budějovicích. Pardubicím v listopadu nasázelo devět "kusů" a Chomutovu sedm, jenže časy se změnily.

Protivníci ztratili respekt, Rytíři se o body musí rvát s větší zarputilostí. Třeba jim prospějí i tréninkové galeje z minulého týdne.

Autor: