Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Kouč Kladna Vojta se zlobí: Pardubice vytváří tlak na sudí

Sport

  9:53aktualizováno  13:16
KLADNO - Pardubice v pondělí odvrátily konec sezony, v úterý však budou čelit dalšímu mečbolu Kladna v předkole play off. Po utkání, které Východočeši vyhráli 3:1, si kouč Rytířů Zdeněk Vojta s pardubickým asistentem Davidem Pospíšilem dlouho vysvětlovali zákroky hráčů a verdikty sudích.

Pardubický Semorád s čárovým rozhodčím. foto: ČTK

Kladenský trenér si totiž na tiskové konferenci postěžoval na tlak, který na arbitry třetího duelu série hokejového předkola vytvořilo domácí prostředí a tradičně plný (i když tentokrát ne zcela) dům v Pardubicích.

Pardubice odvrátily vyřazení

"I přes naší snahu domácí urputně bránili vedení, někdy podle mého názoru až za hranicí pravidel," prohlásil Vojta po porážce 1:3. "To, co se objevilo na internetu, že domácí vytvoří tlak na rozhodčí, se splnilo. Jedeme dál, v úterý to asi nebude jiné."

Kouč hostů narážel na různé situace, mezi nimi nejspíš i na tu, která vedla k vyrovnání domácích na 1:1 - pardubický Tomáš Rolinek po své střele (atakovaný kladenskými obránci) naboural do brankáře Jana Chábery a Pavel Brendl pohodlně dorazil puk do branky.

Manažer Vítkovic Husička dostal pokutu

Generální manažer Vítkovic Petr Husička dostal od disciplinární komise extraligy pokutu 30 tisíc korun za nepřípustnou kritiku rozhodčích. Během pondělního třetího utkání předkola play off s Českými Budějovicemi totiž hlasitě vyjadřoval v prostoru před kabinou rozhodčích nespokojenost s vedením zápasu.

Vítkovice v pondělním utkání prohrály s Českými Budějovicemi 1:2 a za stavu 1:2 na zápasy budou dnes doma odvracet vyřazení.

S názorem šéfa kladenské střídačky ovšem nesouhlasil domácí asistent David Pospíšil. "Přidali jsme na agresivitě, šli jsme víc do brány a do osobních soubojů. Možná proto mají na kladenské straně pocit, že jsme hráli na hranici, která je povolená. Takto se play-off hraje, naši hokejisté se v tomto směru obrovsky zlepšili a musí to zopakovat."

Kladenská strana po zápase zvažovala, že podá podnět k přezkoumání některých situací, které buď odpískali, nebo neodpískali rozhodčí Milan Minář s Antonínem Jeřábkem. "Rozebereme některé zákroky domácích a uvidíme, co s tím budeme dělat dál," tvrdil Vojta.

Po debatě s Pospíšilem se však nakonec oba trenéři rozešli smířlivě. "Je to play-off, tak se holt ve vyřazovací části hraje," rozloučili se v přátelském duchu. Přestože v těchto dnech velkými kamarády být nemohou - pokud jeden z jejich týmů sérii vyhraje, druhému skončí sezona.

Čtvrtý zápas předkola mezi je na programu v úterý od 18:15. Kladno v něm bude mít druhý mečbol, v sérii vede 2:1 na zápasy.

Pardubický Nosek dostal za faul trest na dva zápasy

Pardubický útočník Tomáš Nosek byl disciplinární komisí extraligy potrestán zákazem startu ve dvou zápasech za faul na kladenského obránce Jana Piskáčka. Nosek v 56. minutě pondělního třetího zápasu předkola play off srazil Piskáčka ve středním pásmu zezadu v době, kdy byl hráč Rytířů bez puku, a dostal dodatečný trest za úder do oblasti hlavy a krku.

Sudí Antonín Jeřábek a Milan Minář jeho faul v utkání nepotrestali. Pykat šel jen obránce Jiří Vašíček, který prakticky ve stejnou chvíli fauloval kolenem pronikajícího Kobu Jasse. Pardubice v té době vedly 2:1 a nakonec po vítězství 3:1 snížily stav série na 1:2.

Dvacetiletý Nosek, který si ve třech zápasech série připsal dva body za gól a asistenci, tak vynechá dnešní čtvrtý duel a také případný pátý zápas v Kladně.

Disciplinární komise řešila z podnětu Kladna i Vašíčkův faul, u nějž považovala uložený dvouminutový trest v zápasu za dostatečný. Žádný postih neuložila ani za zákrok Tomáše Rolinka na Piskáčka, jehož pardubický forvard atakoval po odehrání puku v poslední minutě také za stavu 2:1 pro Pardubice při kladenském oslabení. Rolinkův zákrok nebyl nedovolený ani podle rozhodčích.

Autor:

Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!
Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!

3 maminky, které porodily císařským řezem, vyzkoušely kojenecké mléko Nutrilon Profutura CESARBIOTIK™ 2. Co nabízí oproti standardnímu mléku? A jak...