4. června 2014 6:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Chybí hráči, kouč i rozpočet. O budoucnosti Lva Praha se stále jedná

Ondřej Němec po prohraném finále s Magnitogorskem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Němec po prohraném finále s Magnitogorskem. | foto: ČTK

PRAHA Ještě před měsícem sahali v sedmém finále play off Kontinentální ligy po Gagarinově poháru, teď však mají ve Lvu Praha úplně jiné starosti. Klub stále nemá schválený rozpočet na příští sezonu, kvůli čemuž odkládá příchod nového trenéra i podepisování kontraktů s hráči.

"Máme finanční problémy, které vlastníci v současné chvíli řeší. Jak vážná situace je, mi nepřísluší komentovat," citoval prohlášení sportovního ředitele klubu Rašida Chabibulina server allhockey.ru.

Facebookový profil Lva Praha už se hemží nervózními dotazy: "Proč ještě neznáme posily pro příští sezonu? Loni už jste podepisovali velká jména v době konání mistrovství světa!" "Kdo bude po odchodu Kariho Jalonena novým hlavním koučem?"

ČTĚTE K TÉMATU

Nervozita fanoušků je pochopitelná. Poté, co klub ve druhé sezoně své existence famózně dokráčel až do finále celé soutěže, se začalo čile spekulovat o jeho možném přesunu za hranice Česka. Nejčastěji padala v této souvislosti varianta Mnichov. "Byly to jen spekulace, které proběhly v médiích. Když se loučil jeden z majitelů po sezoně s hráči, tak slíbil, že udělá vše pro to, aby další ročník začal normálně v Praze," snaží se nyní uklidnit fanoušky mluvčí Lva Jan Rachota.

Čekání na rozkazy

Slibovat si však kluboví představitelé zatím nic netroufají. "Majitelé klubu vedou v těchto dnech intenzivní jednání o výši rozpočtu na příští sezonu i o tom, jak to s klubem bude v budoucnosti," potvrdil serveru Lidovky.cz Rachota. "Čekáme na rozkazy shora. Musíme čekat," přidává Chabibulin. Jasno by mělo být zhruba do týdne.

AKTUÁLNÍ KÁDR LVA PRAHA

  • brankáři: Atte Engren, Jan Lukáš
  • obránci: Marc-André Gragnani, Mikko Mäenpää, Juraj Mikuš, Jakub Nakládal, Ryan O´Byrne
  • útočníci: Justin Azevedo, Jiří Novotný, Martin Thörnberg, Petr Vrána

Na klubovém webu tak v současnosti soupiska čítá pouhých devět hokejistů potvrzených pro nadcházející ročník. "Až budeme moct odhalit další novinky, tak to uděláme. Chceme být transparentní, a proto máme zveřejněna pouze jména, se kterými máme podepsáno. Ale mohu potvrdit, že několik dalších hráčů máme předjednáných a pouze čekáme, až majitelé dořeší rozpočet a klub bude vědět, s jakými prostředky bude hospodařit," ujišťuje Rachota.

Příkladem takového hráče je i klíčový obránce Pražanů a reprezentace Ondřej Němec, který trpělivě odhání davy zájemců. "Smlouvu mám v mailu, jsme domluveni," prozradil během mistrovství světa v Minsku. I na jeho kontraktu však stále podpis schází a fanoušci se u takových hráčů strachují, aby jim nedošla trpělivost.

Na lavičku má nejblíže Rautakorpi

"K tomu všemu jsme měli extrémně dlouhou sezonu. Většina týmů skončila v únoru nebo půlce března, my posledního dubna. To celý proces budování kádru na novou sezonu také přibrzdilo," přidává další důvod Rachota. "Čas běží, máme co dělat."

Jiří Novotný ze Lva a trenér týmu Kari Jalonen se radují po vítězném utkání.

Jiří Novotný ze Lva a trenér týmu Kari Jalonen se radují po vítězném utkání.

Nejistý rozpočet je zatím hlavním důvodem oddalování příchodu nového trenéra. Úspěšný Fin Kari Jalonen, který převzal loni v říjnu střídačku po Václavu Sýkorovi, totiž předem avizoval odchod k finské reprezentaci. "Jednáme s několika trenéry ze Švédska, Finska i Česka," upřesnil Rachota v úterý odpoledne. Agentura R-sport o několik hodin později vydala zprávu, že by měl trenérské žezlo po svém krajanovi převzít Jukka Rautakorpi.

Vladimír Vůjtek, jehož jméno se s možným příchodem do Holešovic také často skloňovalo, by měl podle informací serveru Lidovky.cz pokračovat u slovenské reprezentace. A to i přesto, že s ní dvakrát po sobě nepostoupil na velkém turnaji ani do čtvrtfinále.

Poprad láká klub, jemuž v Doněcku shořela aréna

Slovenský Poprad chce oživit nostalgickou vzpomínku na zlaté časy, kdy tu hrál KHL klub s názvem HC Lev Poprad (pražský Lev odmítá majetkovou svázanost s tímto subjektem). Město zpod Tater chce do tamního stadionu nalákat ukrajinský klub Donbass Doněck, jemuž minulý týden zapálili vlastní stánek proruští separatisté (VÍCE ZDE). Donbass musí hledat nové útočiště i kvůli tomu, že mají na východ Ukrajiny zákaz vstupu ruští občané, tudíž by tam nemohly přicestovat ostatní týmy z převážně ruské soutěže.                                           jat

Požár hokejové arény Družba v Doněcku.

Požár hokejové arény Družba v Doněcku.

Martin Křížek

Autor

Martin Křížekmartin.krizek@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!