Pátek 19. srpna 2022, svátek má Ludvík
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Medaile nechceme. Hokejisté Slovanu a Košic vrací své dodatečně udělené trofeje

Sport

  18:30
Košice - Klub HC Košice odmítl bronzové medaile za třetí místo poté, co je Ligová rada slovenské hokejové ligy udělila od zeleného stolu na základě výsledků zrušeného ročníku. Po jednomyslné dohodě vedení s realizačním týmem a hráči putovaly cenné kovy zpět společnosti Pro-Hokej, která soutěž řídí. Druhý Slovan Bratislava už dopředu vedení soutěže informoval, že stříbrné medaile nechce.

Hokejisté Slovanu Bratislava (ilustrační foto). foto: hcslovan.sk

Oba kluby vyjádřily nesouhlasily s vyhlášením výsledků a korunovací Banské Bystrice mistrem. Košice v dopise šéfovi soutěže Richardu Lintnerovi zopakovaly předešlá vyjádření, že by se podobně jako v ostatních hlavní evropských ligách mistr a medailisté vyhlašovat neměli.

Na předčasném ukončení slovenské ligy se dohodly kluby kvůli opatřením proti šíření koronaviru ve středu. Ve čtvrtek ho schválila Ligová rada, která určila konečné pořadí soutěže a na rozdíl od jiných zrušených lig vyhlásila i mistra (Banská Bystrica) i majitele stříbrných (Slovan Bratislava) a bronzových medailí (Košice).

Banská Bystrica vedla tři kola před koncem nadstavbové části o 1. až 6. místo o 12 bodů před Slovanem, Košice zaostávaly o další dva body. Banská Bystrica získala čtvrtý titul v řadě a právo startu v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. V jiných soutěžích se určovalo nasazení účastníka Ligy mistrů podle základní části, ale zůstaly bez šampiona.

Podle Lintnera ale svaz postupoval podle soutěžního řádu, který ukládá povinnost po ukončení soutěže vyhlásit konečné pořadí družstev, předat putovní pohár, jednotlivcům medaile a zároveň vyhlásit mistra Slovenska.

Autor:

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Mohlo by vás zajímat