23. prosince 2012 16:12 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Milán a Záhřeb. KHL se může znovu rozšířit

Slovan Bratislava - Lev Praha (Zdeno Chára) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovan Bratislava - Lev Praha (Zdeno Chára) | foto: ČTK

MOSKVA O jeden či dva další zahraniční kluby se v příští sezoně může rozšířit Kontinentální hokejová liga (KHL), oznámil v neděli její prezident Alexandr Medveděv. Podle plánu prý postupují přípravné práce v Záhřebu a Miláně, kde mají dobrou šanci na vstup do ligy už v sezoně 2013/14, uvedl šéf KHL na webových stránkách kazašského klubu Barys.

S výkony tří nováčků nynější sezony - pražského Lva, bratislavského Slovanu a ukrajinského Donbassu - je Medveděv spokojen. "V konkurenci obstáli, vždyť Lev nedávno rozdrtil Salavat Julajev z Ufy 6:1. Mají kvalitní hráče a vyprodávají stadiony. V Bratislavě je na každý zápas plno, v Praze zaznamenali rekord návštěvnosti. A na play off přijde ještě víc lidí," předpověděl Medveděv.

Stále širší mezinárodní rozměr ligy podle ruského činovníka přitahuje fanoušky, protože divák fandí nejen svému klubu, ale i své zemi. V KHL nyní hrají celky z Ruska, Kazachstánu, Běloruska, Lotyšska, Ukrajiny, Česka a Slovenska.

Čeká i Čína, Japonsko a Jižní Korea

Šance na záchranu letošního ročníku kanadsko-americké NHL Medveděv nevidí, vedení zámořské ligy dokonce obvinil ze sobectví. "Na prvním místě jsou u nich peníze, místo aby přemýšleli o hře. V konečném důsledku ale právě na tom prodělávají," konstatoval šéf ligy, kterou podle západních médií spolufinancuje státem podporovaný ruský plynárenský gigant Gazprom.

Podle dřívějších informací ruského tisku jsou hlavními zahraničními kandidáty na vstup do KHL záhřebský tým Medveščak a milánský Rossoblu. Na seznamu čekatelů jsou prý i čínské, japonské a jihokorejské kluby.

ČTK, Lidovky.cz