Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Netík z Popradu: KHL budeme hrát s nadšením

Sport

  20:52
OSTRAVA - Možná jim spadl ze hrudi obrovský kámen. Klub HC Lev Poprad, nováček Kontinentální hokejové ligy, hodně lidí dopředu odepisuje. Tým však nyní ukázal svou kvalitu, v přípravném utkání přehrál 3:1 českého vicemistra - celek Vítkovic. "Souhra se teprve buduje. Doufám, že s dalšími zápasy se bude lepšit," řekl Tomáš Netík, který vstřelil branku a na druhou nahrál.

HC Lev Poprad (Netík). foto: ČTK

Jak fungovala herní spolupráce teprve ve druhém přípravném utkání?
Souhra se teprve buduje. Jsme spolu jen tři týdny na ledě a máme za sebou spíš hrubější práci. Doufám, že se s dalšími zápasy bude zlepšovat.

Nastoupil jste v první lajně spolu s Bartečkem a Nagym a obstarali jste dva góly. Jste v tomto ohledu spokojený?
Je to ošemetné. Oba jsou zkušení a vynikající hráči a je radost s nimi hrát. Ale jestli to bude fungovat i v lize, to vám nedokážu říct po prvním přípravném utkání. Zaplaťpánbůh za dvě branku, ale vše ukáže až čas.

První ostrá zkouška Lva:

Jaké podle vás máte šance v KHL?
Momentálně to nechci hodnotit, uvidíme časem. My půjdeme do každého zápasu hlavně s nadšením a odevzdáme maximum. Chceme potrápit všechny soupeře.

Prošel jste kluby jako Sparta, Karlovy Vary a CSKA Moskva. Ze Lva ale máte unikátní zkušenost, kdy se tým buduje za pochodu. Jak to vnímáte?
Tato zkušenost je zcela specifická. Aby klub vznikal od nuly, nikdo z nás nezažil.

Může vás tato zkušenost stmelit?
Je zde spoustu kluků, kteří už spolu hráli. Navíc já také v minulosti hrál s pěti hráči, kteří jsou v Popradu nyní. Vazby v týmu už jsou.

Je v Popradu porovnatelné zázemí s ostatními kluby, kterými jste prošel?
Z pohledu regenerace a tréninků je Poprad maximálně připravený a vše je na vysoké úrovni. Drobnosti, že se dodělávají detaily v kabině, hráči vůbec neřeší.