6. května 2010 15:13 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Nominace na MS: Kazachstán má v týmu tři čtyřicátníky

Vladimir Antipin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimir Antipin. | foto: Reprofoto

ASTANA Hokejisté Kazachstánu mají v nominaci na mistrovství světa v Německu hned tři hráče, kterým je přes 40 let.

Obránce Vladimir Antipin z Barysu Astana se přes tutu věkovou hranici přehoupl v polovině dubna, jeho spoluhráč Alexandr Koreškov oslaví v říjnu 42. narozeniny. O měsíc dříve dosáhne tohoto věku další útočník Konstantin Šafranov, který hraje nižší zámořskou soutěž IHL za Fort Wayne.

Barys Astana, kazašský zástupce v Kontinentální lize, má ve výběru 16 zástupců. V KHL působí i dalších osm hráčů z šestadvacetičlenného kádru. Trenér Andrej Šajanov nemůže počítat se zraněným Nikolajem Atropovem z Atlanty ani s dalším útočníkem Dmitrijem Upperem ze Spartaku Moskva.

Kazachstán se vrátil mezi elitu čtyři roky po sestupu v roce 2006 v Rize díky úspěchu na turnaji divize I ve Vilniusu. Do světového šampionátu v Kolíně nad Rýnem vstoupí nováček v neděli v 16:15 proti Bělorusku, o dva dny později narazí v dalším utkání základní skupiny A na Rusko a ve čtvrtek se střetne se Slovenskem.

NOMINACE KAZACHSTÁNU

Brankáři: Pavel Žitkov, Alexej Kuzněcov (oba Barys Astana/KHL), Vitalij Jeremejev (Dynamo Moskva/KHL),

Obránci: Alexej Vasilčenko, Vladimir Antipin, Anton Kazančev, Roman Savčenko (všichni Barys Astana/KHL), Jevgenij Fadějev (Jekatěrinburg/KHL), Alexej Litviněnko (Čechov/KHL), Maxim Semenov (Atlant Mytišči/KHL), Alexej Koledajev (Novokuzněck/KHL), Alexej Bondarev (Omsk/KHL),

Útočníci: Talgat Žajlauov, Alexander Koreškov, Alexander Šin, Jevgenij Rymarev, Andrej Gavrilin, Ilja Solarev, Alexej Voroncov, Roman Starčenko, Andrej Spiridonov, Vadim Krasnoslobodcev (všichni Astana/KHL), Dmitrij Dudarev, Jevgenij Bumagin (oba Novokuzněck/KHL), Konstantin Savenkov (Usť-Kamenogorsk), Konstantin Šafranov (Fort Wayne/IHL).

Trenér: Andrej Šajanov. Asistenti: Galim Mambetalijev a Alexandr Akciger.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz