14. května 2011 11:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Otevřeli jsme hru, viděl příčinu semifinálové porážky Frolík

Michael Frolík po příletu na MS. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michael Frolík po příletu na MS. | foto: ČTK

BRATISLAVA (Od zpravodaje LN na Slovensku) Zklamání. Tak komentuje Michael Frolík semifinálovou porážku od Švédska. "Hrál se otevřený hokej. Ale před zápasem jsme si říkali, že takový hokej hrát nechceme," kroutil hlavou Frolík.

Co je příčinou porážky se Švéds
Chtěli jsme rychle dát branku a otevřeli jsme hru. A soupeř dal z brejků góly. Byl to hokej nahoru dolů. Ale před zápasem jsme si říkali, že takový hokej hrát nechceme. Bohužel se to stalo.

Byla šance otočit skóre za nepříznivého stavu 1:2?
Po druhé třetině jsme měli šance. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany a gól mohl padnout klidně až v šedesáté minutě. To se nám ale nepovedlo. Naopak oni ujeli, inkasovali jsme a pak už to bylo těžké.

Nestíhali jste Švédy v rychlosti? 
Věděli jsme, že jsou výborní bruslaři. Navíc mají mladé mužstvo. Nijak nás nepřehráli, ale doplatili jsme na to, že jsme s nimi hráli otevřený hokej. To se na velkém hřišti hrát nedá.

Pomýšleli jste na zlaté medaile?
Zklamání je veliké. Měli jsme turnaj dobře rozjetý a určitě jsme přemýšleli, že ho můžeme vyhrát, ale nevyšlo to. Zkusíme se podívat na naše chyby a připravit se na zápas o třetí místo.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.