Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Ondřej Palát (18) a Noel Acciari (55). foto: Lynne SladkyČTK

New York - Hokejový útočník Ondřej Palát přispěl v NHL gólem a přihrávkou k výhře Tampy Bay 6:1 na ledě Floridy. Tomáš Hertl neodvrátil šestou trefou sezony porážku San Jose 1:3 s Vegas. David Pastrňák asistoval u dvou branek Bostonu, který podlehl 2:4 v New Yorku Islanders. Stejnou bilanci si připsal i Filip Hronek, jehož dvě přihráky pomohly Detroitu k vítězství 4:2 v Nashvillu.
  8:38aktualizováno  9:45

Palát otevřel ve 25. minutě skóre v přesilové hře střelou bez přípravy z pravého kruhu. Ještě ve druhé třetině zvýšil Mathieu Joseph z úniku a další dva zásahy přidal Tyler Johnson, u jehož gólu na 4:0 si připsali asistenci čeští hráči. Jan Rutta trefil clonícího Paláta, od kterého se puk odrazil k Johsonovi před odkrytou branku.

Bez plexiskel a maskotů. Bublina v NHL praskla, vedení křečovitě bojuje s nákazou

Na straně Floridy si Radko Gudas připsal šest srážek a po jednom střetu u mantinelu se na začátku třetí třetiny pobil s Blakem Colemanem. Český bek byl aktivnější, ale soupeř jej v závěru povalil zápasnickým chvatem na led. Domácí následně v 50. minutě snížili, ale obhájce titulu dvěma góly stvrdil výhru. Palát byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu a na kontě má v sezoně už 11 bodů (6+5). Rutta se blýskl třemi kladnými body ve statistice +/-.

Hertl dal minule obě branky San Jose při prohře 2:6 v Los Angeles, tentokrát z přečíslení dva na jednoho snižoval v závěru prostřední třetiny na 1:2. Český útočník dostal ideální pas od Rudolfse Balcerse, po kterém střílel do odkryté branky. Vegas kontroval ve třetí třetině další využitou přesilovou hrou, ze kterých vsítil všechny branky. Hertl byl zvolen druhou hvězdou utkání.

Pastrňák si u obou branek připsal druhou asistenci. Nejdříve pomohl vybojovat puk pro Patrice Bergerona, který zpoza branky uvolnil v deváté minutě skórujícího Brada Marchanda. Islanders ještě v úvodní třetině otočili, hosté ale ve 37. minutě vyrovnali na 2:2. Pastrňák přihávkou z vlastního pásma založil rychlý protiútok, který zakončil Bergeron.

Islanders dali vítězný gól při vyloučení Pastrňáka a uklidňující branku přidali v oslabení, když využili srážku spoluhráčů Nicka Ritchieho s Davidem Krejčím na útočné modré čáře. Z úniku se prosadil Jean-Gabriel Pageau, který dal v zápase dvě branky. Boston tak prohrál teprve podruhé v sezoně v základní hrací době a zápas dohrával bez Jakuba Zbořila, který po první třetině odstoupil kvůli zranění v horní části těla.

Také Hronek, který byl nejvytěžovanějším hráčem Detroitu, si připsal dvě druhé asistence. Nejdříve stál v páté minutě u zrodu prvního gólu zápasu, který dal Robby Fabbri. Red Wings svůj náskok zvýšili až na 3:0. Když Nashville ve 48. minutě snížil, založil Hronek rychlý protiútok, který zakončil Anthony Mantha gólem na 4:1. Domácí už jen v závěrečné minutě zkorigovali.

Výsledky NHL:

Winnipeg - Ottawa 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 26. Scheifele - 28. Dadonov, 60. B. Tkachuk. Střely na branku: 31:29. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk (Ottawa), 2. Hellebuyck (Winnipeg), 3. Dadonov (Ottawa).

San Jose - Vegas 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky: 39. HERTL - 14. Marchessault, 30. Mark Stone, 47. Stephenson. Střely na branku: 25:26. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Stephenson (Vegas), 2. Hertl, 3. Burns (oba San Jose).

NY Islanders - Boston 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Branky: 12. a 55. Pageau, 16. Eberle, 46. Barzal - 9. Marchand (PASTRŇÁK), 37. Bergeron (PASTRŇÁK). Střely na branku: 42:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Pageau, 2. Eberle, 3. Komarov (všichni NY Islanders).

Florida - Tampa Bay 1:6 (0:0, 0:4, 1:2)

Branky: 50. Vatrano - 33. a 40. T. Johnson (na druhou PALÁT, RUTTA), 25. PALÁT, 26. M. Joseph, 51. Volkov, 56. Goodrow. Střely na branku: 34:28. Diváci: 4509. Hvězdy zápasu: 1. T. Johnson, 2. Vasilevskij, 3. PALÁT (všichni Tampa Bay).

Toronto - Montreal 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky: 4. Marner - 47. Toffoli, 57. Gallagher. Střely na branku: 22:25. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Toffoli (oba Montreal), 3. Marner (Toronto).

Chicago - Columbus 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 24. Beaudin, 57. Söderberg, 61. DeBrincat - 7. Laine, 35. Atkinson. Střely na branku: 31:31. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat (Chicago), 2. Atkinson (Columbus), 3. Lankinen (Chicago).

Nashville - Detroit 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Branky: 48. F. Forsberg, 60. Grimaldi - 5. Fabbri (HRONEK), 13. Erne, 38. Glendening, 55. Mantha (HRONEK). Střely na branku: 23:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Fabbri, 2. Glendening, 3. D. Larkin (všichni Detroit).

Dallas - Carolina 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)

Branky: 26. Dickinson, 49. Robertson, 60. Pavelski - 38. Martinook, 40. Teräväinen (Nečas), 43. J. Staal, rozhodující sam. nájezd Trocheck. Střely na branku: 29:21. Diváci: 4071. Hvězdy zápasu: 1. Nedeljkovic (Carolina), 2. Pavelski (Dallas), 3. J. Staal (Carolina).

Arizona - St. Louis 4:5 v prodl. (1:2, 1:1, 2:1 - 0:1)

Branky: 1. Garland, 26. Hayton, 42. Schmaltz, 52. Hunt - 6. Clifford, 14. Sanford, 28. Barbašev, 55. Kyrou, 62. Hoffman. Střely na branku: 36:35. Diváci: 3237. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman (St. Louis), 2. Garland (Arizona), 3. Barbašev (St. Louis).

Vancouver - Calgary 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 30. Q. Hughes, 55. T. Myers, 59. B. Sutter - 31. S. Bennett. Střely na branku: 46:19. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Q. Hughes (Vancouver), 2. Markström (Calgary), 3. Boeser (Vancouver).