Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rád si dám od Ruska pauzu, těší hvězdu KHL Petružálka

Sport

  21:09
PRAHA - Hokejový reprezentant Jakub Petružálek bude mít ve středu v Praze možnost ukázat, proč je nejproduktivnějším českým hráčem v KHL. V dresu Chabarovsku by měl v O2 areně představovat pro obranu Lva největší nebezpečí, protože vede týmovou statistiku s 22 body za 10 gólů a 12 asistencí. Možnost hrát doma v Praze si pochvaluje a bere s povděkem příležitost vidět s blízkými.

Amur Chabarovsk: Jakub Petružálek. foto: hcamur.ru

"Je příjemné se podívat domů a vyčistit si hlavu z toho ruského prostředí. Jsem tam spokojený, ale doma je doma. Člověk vidí kluky s kterými hrál, svoji rodinu. Vyčistí si hlavu, to za to opravdu stojí," řekl po tréninku svého týmu Petružálek, bronzový medailista z letošního mistrovství světa.

Už před pondělním zápasem s bratislavským Slovanem využil volné chvíle ve společnosti rodiny. "Přítelkyně za mnou dorazila na ty dva volné dny do Bratislavy. Po zápase jsem se viděl s rodinou. Zítra po utkání ale odlétáme brzo, to už nebude na nic čas. Na druhou stranu pro mě je priorita můj hokejový výkon, takže se snažím se zas tolik nerozptylovat. Navíc se tu zase objevím na reprezentačním srazu," uvedl Petružálek.

ČTĚTE TAKÉ

Odchovanec litvínovského hokeje je v dalekém Chabarovsku na rozdíl od minulé sezony jediným Čechem. Současnou situaci si ale pochvaluje. "Mně to vyhovuje. Upřímně se mi hraje lépe v týmu, kde nejsou žádní krajané. Pak člověk víc zapadne do týmu a domácí hráči vás víc berou. Když nás je v týmu víc jedné národnosti, tak to nedělá dobrotu. Při sérii porážek se to v první řadě hází na vás," popsal rozdíl oproti minulému ročníku, kdy s ním v týmu působil Petr Vrána.

Sedmadvacetiletý Petružálek v městě za Sibiří působí již druhým rokem i díky tomu si lépe navykl na tamní pojetí hokeje. "Mně to tam vyhovuje. Kluci hrají více přímočařeji s tahem na branku, a když do toho přidáte chytrou přihrávku, bojujete o puky a dáváte všechno do branky, tak z toho vzniká dobrá chemie. Navíc už tady vím, co mohu očekávat. Dobře se o nás starají. Rekonstruovali nám kabinu. Je to tam opravdu příjemné," uvedl střelec, jenž si ve dvou zápasech za Carolinu zahrál i kanadsko-americkou NHL.

Chabarovsk v minulé sezoně patřil k nejlepším celkům základní části, překvapení sezony tak vstupovalo do nadcházejícího ročníku s velkými ambicemi. Do Prahy však přijel Amur jako předposlední tým Východní konference.

Chabarovsk trápí nevyrovnanost

"Ta očekávání byla po minulé sezoně vysoká. Současná situace je ale jiná. Zápasy nám nemůže vyhrávat jedna lajna. Bohužel v každém utkání se najdou jedna dvě řady, které vypnou, a pak je z toho problém. Nikdo nečeká, že čtvrtá řada to bude rozhodovat, ale měla by si uhrát to svoje a nám se to ne vždy sejde," konstatoval Petružálek.

Velkou nevýhodou mužstva z Dálného východu jsou časté přelety mezi zápasy doma a těmi v Evropě či Moskevské oblasti. "Ty časové posuny jsou velký problém. S tím se člověk nevyrovná jen tak, musí bojovat. Letos ten rozpis navíc máme daleko horší. Kdybychom v moskevské oblasti odehráli deset utkání, byli tam dva tři týdny a pak se vrátili, a ne pořád pendlovali sem a tam po dvou zápasech...," poukázal Petružálek na skutečnost, která dostává jeho tým do nevýhodné situace oproti ostatním celkům KHL.

Osobně považuje za nejhorší po přeletech přes celé Rusko vždy třetí den. Ten je pro hráče často krizový a to se podle jeho slov podepsalo i v posledním zápase se Slovanem (2:4). "Včera to bylo vidět. Doplatili jsme na to, když jsme prohráli první třetinu 0:3. Pak jsme to herně srovnali, ale ty začátky nás trápí," litoval Petružálek.

S přelety přes časová pásma se vyrovnává po svém. "Já okamžitě po příletu chodím na masáž celého těla. Tam vypnu a to mi pomůže. Navíc do toho přidám studené lázně, aby se svaly uvolnily," prozradil svůj recept.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™
SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™

Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte krabici plnou pokračovacího kojeneckého mléka Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK™. Zbrusu nová receptura...

Mohlo by vás zajímat