Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Popel bitkaře Proberta rozprášili na trestné lavici. „Lepší místo neexistuje“

Sport

  18:43
Detroit - Při loučení hokejistů Detroitu s Arenou Joea Louise symbolicky spočinul naposledy na trestné lavici v legendární hale proslulý bitkař Bob Probert. Část popela hráče, který v roce 2010 podlehl v 45 letech infarktu, rozprášila v neděli na lavici vdova po někdejším útočníkovi Red Wings.

Bob Probert při bitce s Tiem Domim foto: ČTK/AP

Probert strávil v dresu Detroitu devět sezon a na trestné lavici pobýval během kariéry velmi často. V ročníku 1987/88 byl s 398 trestnými minutami „zlým mužem“ NHL. Za 16 sezon, během nichž oblékal rovněž dres Chicaga, nasbíral celkem 3300 trestných minut, což ho řadí na páté místo historické tabulky.

Ovládly ji ale emoce. „Sešla jsem se se svou hokejovou rodinou, seděla vedle Cheliho (Chris Chelios). Tak jsme šli na trestnou lavici a bylo to neskutečně emotivní a skvěle to do sebe zapadlo,“ řekla Probertová. „Lepší místo neexistuje,“ schválila umístění Probertova popela jedna z jeho dcer Brogan.

Rozprášit jeho popel na trestné lavici při posledním utkání Red Wings v hale, v níž hráli od roku 1979, Probertovu manželku Dani podle jejích slov napadlo spontánně. „Přišla jsem s trochou jeho popela. Neměla jsem v plánu ho nikde rozsypávat,“ uvedla.

Od nové sezony budou hrát hokejisté Detroitu v moderní Areně Little Caesars.

Bob Probert
Bob Probert v akci.
Autor: