Pondělí 13. května 2024, svátek má Servác

První Jágrovo utkání v baráži nevyšlo. Slaví oba extraligisté - Chomutov i Pardubice

21:00
PRAHA - Úvodní kolo baráže zvládly lépe týmy, které bojují o záchranu v nejvyšší hokejové soutěži. Třináctý tým extraligy Chomutov porazil vicemistra druhé nejvyšší soutěže Kladno 2:0 a poslední celek pelotonu mezi elitou Pardubice vyhrál nad šampionem první ligy Motorem České Budějovice 4:1.

Pirát David Štich povalil Jaromíra Jágra. foto: Ondřej Bičiště - MAFRA.

O úspěchů chomutovských Pirátů rozhodl gól Jakuba Sklenáře z 48. minuty, výhru pak pojistil další útočník Vladimír Růžička. Na oba zásahy nahrál Radek Duda. Čisté konto proti hvězdám Jaromíru Jágrovi a Tomáši Plekancovi vychytal díky 40 zákrokům Justin Peters.

Jaromír Jágr zkouší procpat puk za zády Justina Peterse.
Justin Peters slaví výhru a vychytanou nulu.

O všechny góly pardubického Dynama se postarali zahraniční hráči. Dynamu se povedl vstup do zápasu a už po 41 vteřinách otevřel skóre Slovák Marek Hovorka. V první třetině se prosadil ještě americký obránce Nicholas Schaus a náskok pojistil ve třetí třetině dvěma góly Francouz Jordann Perret. Motor dokázal Ondřeje Kacetla překonat až v samém závěru zápasu, kdy se trefil Lukáš Endál.

1. kolo baráže o hokejovou extraligu:

Piráti Chomutov - Rytíři Kladno 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 48. J. Sklenář (Duda, Vantuch), 55. V. Růžička ml. (Duda). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:3, navíc Vampola (Kladno) 10 min. Bez využití. Diváci: 5250 (vyprodáno).

HC Dynamo Pardubice - ČEZ Motor České Budějovice 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Hovorka (Rolinek, Mandát), 16. Schaus (Rolinek), 49. Perret (Budík, Marosz), 57. Perret (J. Kloz) - 60. Endál (M. Čermák, Vydarený). Rozhodčí: Bejček, Hejduk - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 9106.