Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

První krok k uzavření extraligy. Kluby ruší smlouvu

Sport

  14:20
PRAHA - Zástupci extraligových klubů spojení v Asociaci profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) vypověděli Českému svazu ledního hokeje (ČSLH) smlouvu, která upravuje jejich vzájemnou spolupráci a na základě které řídili domácí nejvyšší soutěž. Jedná se o první krok k možnému uzavření soutěže, o němž momentálně extraligové kluby jednají.

Hokejová extraliga, ilustrační foto foto: ČTK

"Rozhodla se tak valná hromada, abychom mohli pokračovat v přípravách. Není k tomu moc co říkat," uvedl prezident APK LH Ctibor Jech stručně. "Smlouva, která je uzavřena s Českým svazem ledního hokeje, neumožňuje jednoznačně tento krok. Proto chceme jednat o smlouvě, která by tento krok případně umožnila," doplnil v České televizi.

Extraligové kluby se na tomto kroku domluvily na posledním zasedání 19. prosince ve Velké Bíteši. Oficiálně jej ale zveřejnil až nyní hokejový svaz, jenž v tiskové zprávě oznámil, že APK LH jeho zástupcům zaslal výpověď smlouvy platné od roku 2000. "Dnes jsme obdrželi ze strany APK LH oficiální výpověď této smlouvy," uvedl prezident ČSLH Tomáš Král.

Smlouva, která například upravuje i uvolňování hráčů do reprezentačních výběrů, skončí 31. května. Zástupci APK LH využili možnost vypovědět smlouvu, kterou měli každoročně k poslednímu prosinci.

Obě strany zároveň potvrdily, že chtějí jednat o nové podobě smlouvy. "Je to první krok, který jsme se rozhodli udělat," řekl Jech. Zájmem extraligových klubů podle všeho bude, aby nová smlouva umožnila uzavření soutěže.

Prezident ČSLH Král řekl, že krok extraligových klubů nemusí znamenat problémy. "APK deklarovala, že chce ihned začít jednat o nové smlouvě. Bude záležet na tom, s čím přijdou. Neznamená to, že by situace byla horší, nebo lepší," řekl Král. Kvůli konci smlouvy nebudou mít ve druhé polovině sezony problémy ani národní týmy.

Již po jednání ve Velké Bíteši Ladislav Blažek za APK LH potvrdil, že extraligové kluby chtějí i přes řadu kritiků a například i nesouhlas prvoligových celků pokračovat v přípravě uzavření soutěže, která by již od nadcházející sezony zajistila všem účastníkům jistotu setrvání v extralize bez ohledu na výsledky týmu.

Uzavření extraligy je každopádně podmíněno souhlasem delegátů konference ČSLH, která se uskuteční v létě.

Pokud by se obě strany v příštích měsících nedohodly na podmínkách nové smlouvy, od 1. června by extraligu řídil hokejový svaz. Stejně jako před uzavřením stávajícího kontraktu.

Autor:

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...