6. května 2011 11:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Rolinek: Se Slováky budeme válčit

Česko - Finsko (fanoušci Česka) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Finsko (fanoušci Česka) | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

BRATISLAVA (Od zpravodaje LN na Slovensku) Řekl to na plnou pusu. Aby také ne, když Tomáše Rolinka (31) slovenští pořadatelé před pátečním federálním derby pořádně naštvali. "Zablokovali nám lístky, abychom je nemohli dát svým kamarádům a známým," prohlásil znechuceně český kapitán. "Je to další důvod, proč je máme porazit."

LN Proč ty lístky zablokovali?
Protože chtějí, aby hráli doma před svým publikem... Dozvěděli jsme se, že lístků pro nás je málo.

LN Dá se odhadnout počet?
Já to nechci nějak specifikovat. Prostě těch lístků je míň než v předešlých zápasech, takže budeme samozřejmě válčit i za tohle.

LN Prý vás už v šest hodin ráno vzbudil také hotelový alarm...
Jak to víte? Ne, tak v šest hodin to dvakrát zapípalo, pak ještě v osm. Je to nepříjemné, když se vám spustí alarm, přemýšlíte, jestli je to vážná věc, nebo jenom poplach, který se rozhoukal jen tak. Ale spali jsme pak v klidu dál. Nijak nás to nerozhodilo.

LN Prý to ale nebylo poprvé.
Čtyři dny zpět to bylo to samé, prostě planý poplach.

LN Víte důvody?
Ne, žádné nám neříkali. Protože tady se totiž s námi nikdo nebaví. Takže nevím.

LN Hledáte za tím z jejich strany třeba i provokaci?
Vůbec ne, myslím, že na stejném hotelu spí i Slováci, takže to museli slyšet taky. To není žádná provokace, za to prostě nikdo nemůže. To je chyba hotelu. Odnesli jsme to jak my, tak Slováci.

LN Derby bude asi hodně vyhecované, Slováci jsou na tom zle. Čekáte vypjatou bitvu?
Je pravda, že musí vyhrát za každou cenu. Ale i kdyby nasbírali bodů víc, tak to bude stejné. Rivalita je tam obrovská. My jsme tady zatím hráli vždycky před domácím publikem, zítra to bude poprvé jiné. Ale chceme pokračovat v naší hře a získat tři body.

LN Slováci však mají skoro stejný kádr jako na olympiádě...
Trošku All Star, no. Do útoku jsou skvělí, ale jen jména nedělají úspěch. Oni neodehráli špatné zápasy, možná se trápí v koncovce. Doufám, že se budou trápit dál.

LN Byla by podle vás škoda, kdyby se Slováci nedostali do čtvrtfinále na domácí půdě?
Mám na to nějaký názor, ale nechci to tady říkat a ventilovat, protože by se mi to mohlo potom vymstít. Ne ne, já se k této otázce nechci vůbec vyjadřovat.