Štefan Ružička v potyčce s Lukášem Vantuchem.

Štefan Ružička v potyčce s Lukášem Vantuchem. | foto: ČTK

Růžička končí po tvrdém trestu ve Spartě. Klub mu neprodlouží smlouvu

•   10:02aktualizováno  10:39
Slovenský hokejový útočník Štefan Ružička po trestu na sedm zápasů končí ve Spartě. Vedení pražského klubu mu neprodlouží původně dvouměsíční kontrakt a navrch hráči dalo pokutu. Disciplinární komise extraligy ve čtvrtek zastavila jednatřicetiletému Růžičkovi činnost za úterní zákrok na libereckého útočníka Lukáše Vantucha.

„Dostal od nás velmi citelnou finanční pokutu. Štefanu Ružičkovi končí dvouměsíční kontrakt uzavřený začátkem září tohoto roku a tento kontrakt již nebude prodloužen,“ řekl oficiálním stránkám Sparty sportovní manažer a trenér Jiří Kalous.

Ružička se ve 33. minutě předehrávky 16. kola ohnal po Vantuchovi při strkanici hokejkou a zasáhl jej do hlavy. S trestem na pět minut a do konce utkání pro něj zápas skončil. Sparta při jeho vyloučení inkasovala při porážce 1:4 gól na 0:3.