6. prosince 2011 12:45 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Růžička: Nemám důvod Slavii opouštět

Vladimír Růžička | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Růžička | foto: ČTK

PRAHA Trenér pražské Slavie Vladimír Růžička dal jasně najevo, jak ho velké vytížení v milovaném hokejovém klubu baví a naplňuje.

Přestože měl v minulosti několik nabídek na zahraniční angažmá, potvrdil vedení červenobílých svůj záměr setrvat ve Slavii i nadále a v nejbližší době by měl podepsat dlouhodobý kontrakt minimálně na pět let.

"Řekl jsem, že se rozhodnu do prosince, tak jsem se rozhodl. Teď postavíme smlouvu," řekl Růžička novinářům s tím, že si ani nedovede přestavit působení v jiném týmu než ve Slavii. "Kdybych nepokračoval u 'áčka', tak bych asi stejně trénoval mládežnické celky u nás. Jiná otázka je zahraničí; nějaké možnosti byly, ale Slavia mě naplňuje. Jsem tady tak vytíženej a šťastnej, že je pro mě na prvním místě," vysvětlil Růžička.

Na lavičce Slavie stojí už 11 let, minimálně dalších pět ho čeká. I přesto si do smlouvy neplánuje vynutit něco jako klauzuli o možnosti odchodu. "Nechceme řešit žádné dohady. Řekl jsem, že pokud tady budu spokojený, tak chci být tady," uvedl Růžička, jenž se o chod celého klubu stará i z pozice spolumajitele a generálního manažera.

ČTĚTE TAKÉ

Přiznal jistou dávku nejistoty v otázce případného zahraničního angažmá. Olympijský vítěz z Nagana totiž není přesvědčený, že by byl šťastný. Neví, jestli by ho pouze péče o první mužstvo bavila.

"Potřebuju, aby mě práce naplňovala, abych byl spokojený. Na Slavii dělám všechno - kromě 'áčka' i mládež, řídím si všechno, jak potřebuju já z té sportovní stránky, a hrozně mě to baví. Taky si někdy řeknu dost, den dva si orazím a nabiju se, ale pak to jede zase dál. Nevím, jestli by mě naplňovalo, kdybych se staral o jedno A-mužstvo a měl jinak celý den volno," přemítal Růžička.

Ve Slavii mu navíc vyhovují podmínky, které pro práci má. "Podmínky byly, abych dělal s lidmi, s nimiž jsem tu maximálně spokojený. To je další věc, i to jsem chtěl vidět, jak to tady bude fungovat, než jsem se rozhodl. Jak je to teď, se mi líbí a nemám důvod odcházet." Blízké je mu navíc i rodinné prostředí, které se v klubu podařilo vytvořit.

"Jsem hrdý na to, že i když je to Praha, tak jsme to rodinné prostředí vybudovali. Za to jsem hrozně rád, že jsme taková větší rodina. To je další věc - nedokážu si vůbec představit tohle opustit. Jsem na Slavii pyšný," prohlásil přesvědčivě Růžička.

Vladimír Růžička na tréninku.
Vladimír Růžička na tréninku.

Vladimír Růžička trénuje Slavii od sezony 2000/2001

Slavii šéfuje, ale neměl by prý problém poslouchat někoho jiného. "Myslím, že určitě ne. Když jsem nastoupil, tak jsem musel také všechny poslouchat, ale pak si vydobudete nějaké postavení a už je to jiné. Pro mě je strašně důležité, že tu dělám se super lidmi, a i když se nám třeba výsledkově nedaří, cítím od těch lidí obrovskou důvěru. A jsem za ní hrozně vděčný," ocenil Růžička.

Spolupráci prodloužil i s ohledem na nelehkou současnou situaci, kdy je tým blízko dna extraligové tabulky. "Něco jiného by bylo, kdybychom byli třeba čtvrtí, ale v nynější situaci nemůžu od týmu odejít," ujistil Růžička, který má navíc mezi svými svěřenci svého syna Vladimíra.

Zatím nepříliš úspěšný ročník bere s nadhledem. "Vždy jsem to prožíval, ale koukám na to také střízlivě s tím, na co máme. Nemůžeme mít velké oči, když vím, že na to třeba není. Taky bych si představoval, že budeme dělat s mnohem silnějším mužstvem a hrát o titul, ale takové ambice, abych musel hrát každou sezonu o titul, to nemám," prohlásil Růžička.

Vsází na mladé hokejisty

Dlouhodobě je známý svou prací s mladými hráči, jimž dává šanci i na extraligové scéně. "Pořád budu sázet na mladé, ale s těmi se samozřejmě hraje lépe, když jste okolo šestého místa, než když hrajete dole, protože ta nervozita musí na ty kluky padnout," uvědomuje si Růžička.

Přesto musel sáhnout po posilách. Získal je v podobě ostříleného veterána Jana Alinče a pardubického Jonathana Sima, z Finska se vrátil Michal Vondrka. "Hlavně ta zkušenost, to nám pomohlo. Tihle starší hráči mají obrovskou zkušenost a tu nelze nahradit ze strany kluků, kterým je 23. Nemají toho samozřejmě tolik odehráno jako kluci, jimž je 38. Honza Alinč, Michal Vondrka, to jsou hráči, kteří podrží puk a nezmatkují, neblázní. To nám tam chybělo," konstatoval Růžička.

A nevylučuje i další možné změny. "Ještě je to otevřené, může být ještě plno změn. Sim je tady do 18. prosince, uvažujeme co dál. Jsou v jednání další Kanaďané, možná dojde i k nějakým výměnám, takže uvidíme," přiblížil Růžička, aniž by upřesnil, kdy mohou přesuny hráčů nastat. "Až to přijde, tak to přijde," uzavřel Růžička.

ČTK

Tipsport extraliga - 52. kolo

4.3. Jihlava 3 : 0 Olomouc
4.3. Pardubice 1 : 3 Mountfield HK
4.3. Kometa Brno 4 : 0 Litvínov
4.3. Plzeň 3 : 2 Zlín
4.3. Mladá Boleslav 3 : 2np Třinec
4.3. Chomutov 4 : 2 Sparta Praha
4.3. Vítkovice 3 : 2pp Liberec

Tipsport extraliga

Tým Z V VP. PP. P S B
1. HC Škoda Plzeň 52 28 0 0 8 172:123 107
2. Mountfield HK 52 26 0 0 12 146:101 99
3. HC Oceláři Třinec 52 24 0 0 14 143:122 92
4. HC Vítkovice Ridera 52 26 0 0 16 157:119 92
5. HC Kometa Brno 52 23 0 0 14 148:121 90
6. HC Dynamo Pardubice 52 20 0 0 21 128:139 76

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!