11. června 2015 12:38 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Růžičkova kauza podle rodiče sahá i do Chomutova, klub nařčení odmítá

Generální manažer Pirátů Chomutov Jaroslav Veverka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální manažer Pirátů Chomutov Jaroslav Veverka. | foto: Karel Pešek, MAFRA

Chomutov Vladimír Růžička svádí jeden z nejtěžších zápasů ve své kariéře. Ačkoliv na ledě zažil několik těžkých bitev, nyní proti němu stojí naštvaní rodiče mladých hokejistů, kteří bývalého kouče národního týmu viní z korupčního jednání. Jeden z nich zmínil, že se nekalosti děly i v Chomutově. Klub už chystá trestní oznámení.

Sledované utkání Růžička vs. hokejoví rodiče má další pokračování, na scéně se objevuje nová postava. Po Miroslavu Palaščákovi se rozhodl z anonymity vystoupit také Josef Ptáčník, otec hráčů Martina a Josefa. Oběma je nyní přes dvacet let a už mají civilní zaměstnání.

Ptáčník v reportáži Radiožurnálu, která Růžičkovu aféru posunula až k rezignaci reprezentačního kouče, zmiňuje, že „by Růžička sehnal místo v Mostě, že by mu to zařídil, když dám 150 tisíc.“ Zprostředkovatelem však měl být kamarád bývalého slávistického trenéra a manažer Jiří Mouček. Z Mostu pak údajně Ptáčníka mladšího po 14 dnech vyhodili, protože Ptáčník senior nezaplatil požadovanou částku.

Pro se otec dvou bývalých hokejistů rozpovídal. „Platit se musí i v reprezentaci. Je to šílený. Všude chtějí prachy,“ uvedl Ptáčník. Pak ještě řekl: „Jenže v Chomutově kluci nedostali v áčku šanci a putovali do Klášterce, protože jsem prostě nezaplatil.“

Tato věta nezlobila statutárního ředitele Pirátu Jaroslava Veverku mladšího, který v ranním vysílání Rádia Impuls, prohlásil, že klub tato kauza obrovsky poškodila a že Chomutov podnikne všechny právní kroky, aby Severočeši své jméno očistili.

„V současné době naši právníci připravují trestní oznámení na pana Ptáčníka, který nás obvinil, že jeho syn nemohl hrát u nás v A týmu, protože někomu nezaplatil. My tato obvinění zásadním způsobem odmítáme, neboť u nás v Chomutově o tom, aby se hráč dostal do áčka rozhoduje obrovská škála lidí, tak, aby právě nedošlo k žádné diskriminaci,“ řekl Veverka Impulsu.

Chomutovský manažer se znovu postavil za Růžičku, s nímž nedávno podepsal smlouvu na 10 let. „Obvinění nejsou ničím podložená. Netvrdil bych, že je Vláďa obětí spiknutí, ale kauza je přiživována zhrzenými rodiči, kteří mají přehnané představy o svých dětech. Realita je jiná. Hráčská kvalita musí být na extraligu daleko vyšší.“

Veverka přitom označil Ptáčníka za „lháře“.

Šéf Pirátu nedokázal odpovědět na dotaz redaktora, který se tázal, zda by Růžička ve funkci chomutovského kouče zůstal i v případě, že by mu byla korupce dokázána. „Na to se ani nedá odpovědět.“

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.