20. dubna 2008 17:58 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Šaffer: rozhodnuto bylo prý dopředu

Smutná ústecká lavička.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Smutná ústecká lavička. | foto: ČTK

ÚSTÍ NAD LABEM Bez sedmičky hráčů poslaných na klubovou dovolenou zakončili hokejisté Ústí nad Labem baráž a Slovan se sobotní porážkou 1:7 s Mladou Boleslaví rozloučil po roce s příslušností v nejvyšší soutěži. Generální manažer David Šaffer podle svých slov sáhl k dočasnému vyřazení hráčů z kabiny kvůli jejich sportovní formě. Přiznal ale také, že během série dostal anonymní telefonát, že je o výsledku baráže předem rozhodnuto.

Šaffer nemůže uvěřit, že Ústí boj o extraligu nezvládlo. "Měli jsme hodně kvalitní mužstvo a myslím si, že jsme tu baráž měli vyhrát. Myslím si, že to můžu říct, že jsem měl telefon od neznámého člověka, který mi sdělil, že v podstatě bychom se vůbec nemuseli snažit, že to bylo všechno rozhodnutý," řekl Šaffer.

Nechtěl se tím prý zabývat. "Nerozuměl jsem tomu. Ale podle kvality našeho mužstva měla baráž dopadnout 4:0 pro nás. Dopadla ale 4:1 pro Boleslav. Dokonce jsem se dozvěděl, že měla dopadnout 4:0," pokračoval Šaffer a upozornil, že jen zveřejňuje informaci, která se k němu dostala. "Chci říct, že to jsou jednoznačně spekulace. Nebudu z toho vyvozovat vůbec nic. Ale když se k vám ty informace dostávají, tak je musíte nějakým způsobem analyzovat."

"Měli baráž úspěšně odehrát, ale oni ji tak neodehráli. Řekli mi, že ztratili formu. Já to chápu, tak jsme je poslali do konce dubna na dovolenou," řekl generální manažer s tím, že konkrétně mu řekl o ztrátě formy po čtvrtém utkání kapitán Václav Novák. "Pro hráče, který hrál v Omsku superligu a byl v reprezentaci, je to takové zvláštní, ale dá se to pochopit. Na utkání byla spousta odborníků a nezávisle na sobě se shodli, že nám nehrajou starší hráči, tak jim asi, chudákům, odešla forma."

"Nesu za to samozřejmě zodpovědnost i já, protože jsem si ty hráče vybral a věřil jsem jim. Byl tam nějaký problém, který já nejsem v tuto chvíli schopen identifikovat."  Přiznal, že čistka v týmu asi ovlivnila i výsledek posledního barážového utkání. "Ale po boji je každý generál. My jsme museli nějaký krok udělat. Část, která v Boleslavi chtěla, byla obrovským způsobem naštvaná na třetí gól. Na teatrální výstup v prodloužení právě kapitána (Václava Nováka), z kterého jsme dostali gól," podotkl Šaffer. "Chtěli jsme té části pomoct a doufali jsme, že ještě pozvedne ten prapor. Nevyšlo to. Ale toho kroku nelituji. Nebylo to jen moje rozhodnutí, ale i trenérů a dalších lidí, s kterými jsem se o tom bavil."

Téměř celé mužstvo je prý pod smlouvou i na další sezonu. "Pětadevadesát procent hráčů má smlouvy, někteří i do roku 2010. Takže přístup hráčů k baráži je překvapující, protože budou muset hrát první ligu. Je teda druhá věc, jestli na to budou finance. Asi si byli jistí, že tady peníze nebudou a půjdou někam jinam. Budeme to řešit v těch příštích dnech," doplnil Šaffer.

ČTK

On-line reportáž | HOKEJ

Kanada - Finsko
1 : 3
59:02
Reinhartova střela sražena vedle.
58:40
Puk je u Lankinena, má ho v lapačce. Kanadský nápor je hrozivý, faktem ale je, že je bez přímého ohrožení branky.
58:28
Finové skáčou do střel, Kanaďané je bombardují, ale nedokáží si s touto obranou poradit.

ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?
ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?

Ahoj maminky, co jste rozvedené, napsaly byste mi prosím, jak fungujete po rozvodu? Myslím, co se týče třeba rozvržení času dětí mezi Vámi a ex, oslav narozenin, svátků, vánoc. A jak to snáší děti? A vy? Já mám děti ve věku 2 a 4. Tohle je jediný důvod, proč jsem od manžela ještě neodesla, bojím se, že budu mít výčitky, že jsem dětem něco vzala. Nebýt dětí jsem od něj dávno pryč.