Čtvrtek 1. října 2020svátek má Igor Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Samé bratislavské zlato, ale málo šťastia

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační foto | foto: Shutterstock

BRATISLAVA I v Bratislavě se zlatokopky vyskytují, viděl jsem je na vlastní oči. A kolem nich ty "darčeky, kabelky Louis Vuittonové" - přesně jak to ve svém hitu popisuje slovenský raper Rytmus.

V jednom baru nedaleko Orange Areny (z jistých důvodů ho nejmenuji) posedával stůl krásných slečen v drahých hadříkách, kroutící se na hudebníkův song. Přesně takový ten typ Agáty Hanychové, zlatokopky v jeho videoklipu.

Mimochodem když jsem si během tohoto blogu zjišťoval u kolegy z bulvárního plátku, zda Agáta opravdu tuto postavu v reálu vystihuje, zprvu mi přiznal, že si to moc nemyslí. A vida, o několik minut později najednou vyšel zcela náhodně na jeho serveru všeříkající titulek: "Hanychová zrušila svatbu: Chuďase nechci!"

Kromě zlatokopek se ještě zmíním o zlaté recepční našeho hotelu. Zlaté proto, že stále ještě žije historickým zlatem. V hokeji ho Slováci získali pouze před devíti lety, předtím ani od té doby už nikoliv.

Mám k té rudovlasé dámě obdiv, neboť vám z fleku vyjmenuje gólové střelce v jakémkoliv důležitém zápase či sestavu Slováků, kteří se v polovině 90. let probojovali do elitní skupiny MS. Ale mluví jako většina ostatních zdejších lidí.

Jedna z příčin, proč na kov čekají tak dlouho, je podle nich málo štěstí. Nakonec právě toto slovo používají nejčastěji během přirovnání s námi. Třeba: "Máte stále viac šťastia…" Nebo: "Chýba nám šťastie…"

Zpočátku jsem si říkal, že výroky pár domácích hokejistů přejdu bez tohoto odstavce, ale když to tu všude kolem slýcháte každou půlhodinu denně… Sami posuďte, kolik ho Slováci měli včera v derby.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Fincentrum & Swiss Life Select a.s.
Obchodník po telefonu ve švýcarské finanční skupině Swiss Life

Fincentrum & Swiss Life Select a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč