Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Samé bratislavské zlato, ale málo šťastia

Sport

  11:37
BRATISLAVA - I v Bratislavě se zlatokopky vyskytují, viděl jsem je na vlastní oči. A kolem nich ty "darčeky, kabelky Louis Vuittonové" - přesně jak to ve svém hitu popisuje slovenský raper Rytmus.
ilustrační foto

ilustrační foto foto: Shutterstock

V jednom baru nedaleko Orange Areny (z jistých důvodů ho nejmenuji) posedával stůl krásných slečen v drahých hadříkách, kroutící se na hudebníkův song. Přesně takový ten typ Agáty Hanychové, zlatokopky v jeho videoklipu.

Mimochodem když jsem si během tohoto blogu zjišťoval u kolegy z bulvárního plátku, zda Agáta opravdu tuto postavu v reálu vystihuje, zprvu mi přiznal, že si to moc nemyslí. A vida, o několik minut později najednou vyšel zcela náhodně na jeho serveru všeříkající titulek: "Hanychová zrušila svatbu: Chuďase nechci!"

Kromě zlatokopek se ještě zmíním o zlaté recepční našeho hotelu. Zlaté proto, že stále ještě žije historickým zlatem. V hokeji ho Slováci získali pouze před devíti lety, předtím ani od té doby už nikoliv.

Mám k té rudovlasé dámě obdiv, neboť vám z fleku vyjmenuje gólové střelce v jakémkoliv důležitém zápase či sestavu Slováků, kteří se v polovině 90. let probojovali do elitní skupiny MS. Ale mluví jako většina ostatních zdejších lidí.

Jedna z příčin, proč na kov čekají tak dlouho, je podle nich málo štěstí. Nakonec právě toto slovo používají nejčastěji během přirovnání s námi. Třeba: "Máte stále viac šťastia…" Nebo: "Chýba nám šťastie…"

Zpočátku jsem si říkal, že výroky pár domácích hokejistů přejdu bez tohoto odstavce, ale když to tu všude kolem slýcháte každou půlhodinu denně… Sami posuďte, kolik ho Slováci měli včera v derby.

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!
SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!

Postelové hrátky už nemusí být nudné nebo stereotypní. Chce to trochu jiskru. Jak ji zažehnout? Vyhrajte vibrátor We-Vibe nebo Womanizer v hodnotě...

Mohlo by vás zajímat