Nový kouč Sparty.

Nový kouč Sparty. | foto: ČTK

Sparta pod Volkem a Holaněm zabrala a vyhrála v Karlových Varech

•   21:05
PRAHA - Hokejisté pražské Sparty po středeční trenérské změně uspěli v dnešním utkání 21. kola extraligy na ledě Karlových Varů a po výhře 2:1 ukončili sérii čtyř porážek za sebou.

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Hluchý (Kristek, Melenovský) - 10. Ručinský (Broš, Vykoukal), 53. Ton (D. Výborný). Rozhodčí: Polák, Hodek - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Diváci: 5366.

Tříbodovou premiéru pro dvojici David Volek a Miloš Holaň, kteří nahradili Pavla Hynka a Františka Výborného, zařídili trefami v přesilových hrách Martin Ručinský a Petr Ton, který rozhodl v 53. minutě. Mistrovská Energie prohrála už osmý z dvanácti domácích zápasů v sezoně.

Nová trenérská dvojice Sparty zařadila do defenzívy i posilu z Českých Budějovic Vydareného, který přišel výměnou za Stanislava Hudce, a také uzdraveného Macholdu. Zamíchala i složením útoků, kapitán Výborný se přesunul z pravého křídla do středu druhého útoku ke střelci Tonovi.

HC Kometa Brno - HC Slavia Praha 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 59. Šindel (Vondráček, Huml) - 17. Havel (Červenka, Sloboda), 52. Kůrka (Červenka), 57. Červenka (Vondrka). Rozhodčí: Turčan, Souček - Rozlílek, Pavlovič. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 7200.

Nejproduktivnější hráč extraligy Roman Červenka dopomohl jednou brankou a dvěma asistencemi hokejistům Slavie Praha v Brně k vítězství 3:1 nad posledním týmem tabulky Kometou. Domácí Brňané se střelecky probrali až minutu a půl před koncem, kdy překonal jinak výborného brankáře Stanislava Nerudu domácí forvard Jakub Šindel.

HC Vítkovice Steel - HC Mountfield České Budějovice 3:2 v prodloužení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Ujčík (Malík, Kvapil), 60. Klimek (Burger), 65. Kuboš (Burger, Hubáček) - 37. L. Poživil (Vak, Gřegořek), 46. L. Květoň (Snopek, Gřegořek). Rozhodčí: Husička, Homola - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 4903.

Hokejisté Vítkovic porazili České Budějovice 3:2. K výhře však Ostravané dospěli až v nastavení, které před vlastními diváky hráli potřetí za sebou, ale až dnes se jim podařilo uspět. Rozhodující gól vstřelil 34 vteřin před koncem pětiminutového prodloužení Petr Kuboš.

HC Eaton Pardubice - HC Geus Okna Kladno 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Kolář I (Rákos), 13. P. Sýkora (Cetkovský), 50. Koukal (Kolář I, Nakládal), 59. Nakládal (Starý, Havíř) - 16. Horna (Kalla, Mudroch), 28. Kameš (Patera, Bělohlav). Rozhodčí: R. Svoboda, Šír - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:7, navíc F. Kaberle 10 min. a Horna (oba Kladno) do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 9325.

Hokejisté Pardubic porazili Kladno 4:2. Východočeši vedli ve 13. minutě 2:0, ale hosté dokázali do poloviny zápasu vyrovnat. Rozhodující úder pak Kladnu zasadil v polovině 50. minuty Petr Koukal, pojistku tříbodového zisku pro Eaton pak přidal v 59. minutě Jakub Nakládal. Oba celky se musely vypořádat s absencemi několika hráčů. Domácí postrádali Haška a Píšu, Kladnu chyběli Kopřiva, Procházka a Čurilla.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Kašpařík, 30. Víšek (Blatný), 31. Bartovič (V. Nedorost), 41. Bartovič (Kašpařík, Hunkes), 59. Klimenta - 23. M. Růžička (Polanský, Kohn), 27. D. Květoň (Bonk). Rozhodčí: Fraňo, Kubeš - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 8:6, navíc Zíb do konce utkání, Bonk, Peterek, Výtisk (všichni Třinec) všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7083.

Hokejisté Liberce zvítězili nad Třincem 5:2. Bílí Tygři tak ukončili pětizápasovou vítěznou šňůru Ocelářů a zároveň přispěli k jejich sesazení z průběžné první příčky v tabulce, na níž se po výhře nad Českými Budějovicemi vrátily díky lepšímu skóre Vítkovice. Dvě branky Severočechů vstřelil útočník Milan Bartovič. Od samého začátku zápasu se měli diváci na co dívat, jeden útok za druhým se valil na oba brankáře.

PSG Zlín - HC Plzeň 1929 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Lučka (Rachůnek, Důras), 8. Köhler (Leška, Hamrlík) - 39. Bomersback (M. Straka, Benda). Rozhodčí: Jebavý, Jeřábek - Čech, Poruba. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 4873.

Hokejisté Zlína porazili na domácím ledě Plzeň těsně 2:1. Berani vyhráli před vlastními příznivci po třech předchozích porážkách, když o výhře rozhodli již v úvodní třetině. Západočeši byli od druhé třetiny aktivnějším celkem, ale body z Moravy si nakonec neodvezli. Plzeň prohrála potřetí za sebou, navíc pokaždé jednobrankovým rozdílem.

Zápas měl slavnostní předehru, neboť útočník Leška nastoupil k jubilejnímu 800. zápasu v české extralize.