Pondělí 10. června 2024, svátek má Gita

jen za 89 Kč/měsíc

Sparta rázně odmítla další domácí prohru, deklasovala Brno 6:1, slaví i Plzeň

Hráči Sparty se radují ze čtvrtého gólu, jehož autorem je kapitán Michal Řepík (uprostřed). Vlevo David Tomášek a vpravo Roman Horák. foto: ČTK

Praha - Hokejisté Třince prohráli ve 25. kole Tipsport extraligy doma s Mladou Boleslaví 3:4 po samostatných nájezdech, i tak se ale udrželi v čele soutěže. Oceláři prohráli doma až v desátém utkání, bodovali ale i v šestnáctém zápase sezony. V čele tabulky jsou nyní jen díky lepšímu skóre. Druhá Plzeň totiž vyhrála v Hradci Králové 5:1 a uspěla ve čtvrtém utkání za sebou. Západočeši mají stejně jako Třinec 43 bodů, odehráli ale o tři zápasy více.

Sparta Praha - Brno 6:1 (3:1, 2:0, 1:0),

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Na třetí místo se vrátila Sparta, která podobně jednoznačně jako Plzeň přehrála doma Brno, Kometu porazila 6:1. Dvěma góly a asistencí se na tom podílel Roman Horák. Pražané předstihly Karlovy Vary, které vyhrály v Pardubicích 2:1 až po samostatných nájezdech. Energie si připsala pátý úspěch v řadě.

Zcela opačně je na tom Liberec, který si proti Zlínu připsal pátou porážku za sebou (2:4), stále se ale drží na 7. místě tabulky. Popáté v řadě prohrály i Vítkovice, které ve třetí třetině ztratily duel v Olomouci (2:3) a vedení ostravského klubu po zápase odvolalo trenéry v čele s hlavním koučem Mojmírem Trličíkem.

Jeho nástupce by měl být představen v pondělí. Už v úterý se totiž Vítkovice představí na ledě Litvínova, který dnes doma porazil České Budějovice 3:2. Motor prohrál počtvrté v řadě, přestože po dvou třetinách vedl 2:1, a je i nadále poslední