Hráči Sparty se radují ze čtvrtého gólu, jehož autorem je kapitán Michal Řepík...

Hráči Sparty se radují ze čtvrtého gólu, jehož autorem je kapitán Michal Řepík (uprostřed). Vlevo David Tomášek a vpravo Roman Horák. | foto: ČTK

Sparta rázně odmítla další domácí prohru, deklasovala Brno 6:1, slaví i Plzeň

•   19:01
Praha - Hokejisté Třince prohráli ve 25. kole Tipsport extraligy doma s Mladou Boleslaví 3:4 po samostatných nájezdech, i tak se ale udrželi v čele soutěže. Oceláři prohráli doma až v desátém utkání, bodovali ale i v šestnáctém zápase sezony. V čele tabulky jsou nyní jen díky lepšímu skóre. Druhá Plzeň totiž vyhrála v Hradci Králové 5:1 a uspěla ve čtvrtém utkání za sebou. Západočeši mají stejně jako Třinec 43 bodů, odehráli ale o tři zápasy více.

Hokejová Tipsport extraliga - 25. kolo:

Třinec - Mladá Boleslav 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0),

Litvínov - České Budějovice 3:2 (1:1, 0:1, 2:0),

Hradec Králové - Plzeň 1:5 (1:3, 0:2, 0:0),

Liberec - Zlín 2:4 (1:1, 0:2, 1:1),

Sparta Praha - Brno 6:1 (3:1, 2:0, 1:0),

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Na třetí místo se vrátila Sparta, která podobně jednoznačně jako Plzeň přehrála doma Brno, Kometu porazila 6:1. Dvěma góly a asistencí se na tom podílel Roman Horák. Pražané předstihly Karlovy Vary, které vyhrály v Pardubicích 2:1 až po samostatných nájezdech. Energie si připsala pátý úspěch v řadě.

Zcela opačně je na tom Liberec, který si proti Zlínu připsal pátou porážku za sebou (2:4), stále se ale drží na 7. místě tabulky. Popáté v řadě prohrály i Vítkovice, které ve třetí třetině ztratily duel v Olomouci (2:3) a vedení ostravského klubu po zápase odvolalo trenéry v čele s hlavním koučem Mojmírem Trličíkem.

Jeho nástupce by měl být představen v pondělí. Už v úterý se totiž Vítkovice představí na ledě Litvínova, který dnes doma porazil České Budějovice 3:2. Motor prohrál počtvrté v řadě, přestože po dvou třetinách vedl 2:1, a je i nadále poslední