8. září 2011 14:43 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Stadion v Trenčíně ponese Demitrovo jméno

Fanoušci v Trenčíně zápalili svíčky na památku zesnulého Pavola Demitry | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci v Trenčíně zápalili svíčky na památku zesnulého Pavola Demitry | foto: Reuters

TRENČÍN Zimní stadion v Trenčíně bude pojmenován po slovenském hokejistovi Pavolu Demitrovi, který ve středu tragicky zahynul se spoluhráči z Lokomotivu Jaroslavl při leteckém neštěstí. Město tak uctí památku hráče, který dres Dukly Trenčín oblékal před odchodem do zámoří a který byl akcionářem klubu.

"Hned, jak jsem se to dozvěděl, nechal jsem vyvěsit černou vlajku na městském úřadě a navrhl, aby stadion nesl jméno ikony trenčínského hokeje," citují slovenská média primátora Trenčína Richarda Rybníčka. "Jeho číslu 38 tu bylo legendární, od 7. září je svaté. To nejmenší, co teď můžeme udělat, je po něm pojmenovat stadion," dodal mluvčí města Richard Nemec.

O LETECKÉ TRAGÉDIE ČTĚTE VÍCE

Památku svého slavného rodáka chce uctít i Dubnica nad Váhom, která po Demitrovi hodlá pojmenovat školu, do které v dětství chodil. Šestatřicetiletý Demitra zahájil v Trenčíně profesionální kariéru v sezoně 1992/1993, následně zamířil do NHL. Po třech letech se na skok vrátil, výrazně se však do historie klubu zapsal až během výluky NHL v sezoně 2004/2005, kdy vytvořil v nejvyšší slovenské soutěži tehdejší rekord, když v 66 zápasech nasbíral 99 bodů.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.