Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Jeviště bez hvězd. Šampionát se nezmění kvůli penězům

Sport

  11:00
PRAHA - Jaromír Jágr a Alexandr Ovečkin. To jsou jednoznačně největší hokejové osobnosti, které se v těchto dnech prohání po běloruských kluzištích. Jenže u těchto dvou jmen také výčet superstars končí.

Čeští hokejoví reprezentanti se sešli 7. května k prvnímu tréninku v hale v Minsku, kde odehrají svá utkání v základní skupině mistrovství světa. foto: ČTK

Že si v olympijském roce pobouchané hvězdy hůře lížou rány z play off, je známá věc. Vrchol náročné sezony je už minulostí, před mistrovstvím světa dostává často přednost regenerace nebo rodina. V krajních případech i uraženost za to, že hráče minula předchozí pozvánka s pěti kruhy.

A pak je tu ještě jeden rozšířený důvod – konec smlouvy v klubu. Má hráč odjet na turnaj s rizikem, že v případě komplikovaného zranění bude těžko shánět zaměstnavatele na příští rok? Těžko soudit, ale přístupy hokejistů se v tomto ohledu rapidně liší.

Reprezentační trenér Vladimír Růžička však jasně naznačil, že u mladých hráčů ho takový přístup zklamal. Přestože se na českého kouče valily omluvenky po celý duben, nedělejte si iluze, že jsou na tom ostatní výběry o mnoho lépe.

Zase a znovu se tak otevírá otázka frekvence pořádání světových šampionátů. Nestačilo by jen jednou za dva roky? Prestiži u hráčů i fanoušků by to prospělo, jenže těžko se pro tento návrh najde v hokejových kuloárech podpora.

Sama účast na mistrovství světa je pro reprezentace ztrátová, vydělat se dá jen na jeho pořádání. Tak proč si čekání na další domácí turnaj prodlužovat.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!