Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trapas. Slováci neznají vlajku své země, popletli si ji s maďarskou

Sport

  14:00
PRAHA - Slovenští hokejisté nakročili po prvních dvou zápasech na MS k tomu, aby po tříleté pauze postoupili do play off. Z přesvědčivých výher nad Maďarskem (4:1) a Francií (5:1) však byli nejvíce překvapeni ve slovenské veřejnoprávní televizi. Její pracovníci zřejmě neznají vlastní vlajku a k tomu ani tu kanadskou, finskou a americkou. V režii RTVS navíc byli natolik šokováni z jasného triumfu hokejistů, že vypustili na veřejnost grafiku, v níž si slovenskou vlajku popletli s maďarskou.

Vědí Slováci, jakou mají vlajku? A jak vypadají vlajky zemí jejich soupeřů? foto: RTV

Ruského kouče vytočil novinář: ‚A vy jste kdo?‘ ptal se Znarok jízlivě

První program slovenské veřejnoprávní televize RTVS1 v neděli po zápase s Francií v grafice zveřejnil další zápasy Slováků na šampionátu, ale jeho pracovníkům se to vůbec nepovedlo.

V závěru skupiny se Slováci utkají s největšími favority skupiny - o víkendu s Kanadou a Finskem a základní část zakončí příští úterý duelem s USA.

Pracovníci televize však ke Slovensku přiřadili vlajky zemí, s nimiž se hokejisté utkali či utkají v úvodu šampionátu, tedy maďarskou, francouzskou a německou. Naopak k nápisům Kanada, Finsko a USA přiřadili vlajku slovenskou.

Patrik Lušňák slaví gól do sítě Cristobala Hueta
Stane se Patrik Laine novým Jaromírem Jágrem?

Slovenská televize se sice za svůj přehmat na svých webových stránkách omluvila, během chvilky se však její přehmat stal hitem sociálních sítí.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat