Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Růžička: KHL v Praze si zatím nedokáži představit

Sport

  14:35
PRAHA - Jako zatím těžko představitelnou věc vnímá možný přesun klubu HC Lev do Prahy jedna z výrazných osobností současného českého hokeje Vladimír Růžička. Generální manažer a zároveň hlavní kouč Slavie proto nedokáže ani odhadnout, co může působení klubu Kontinentální hokejové ligy (KHL) v české metropoli udělat s oběma pražskými kluby a celým českým hokejem. Jeho sparťanský protějšek na manažerském postu Petr Bříza připustil obavy z odlivu diváků.

Slavia (Vladimír Růžička) foto: ČTK

"Vnímám to tak, že to ještě není hotová věc, ale lítalo to ve vzduchu a věděli jsme, že do dvou, tří let něco takového přijde," řekl Růžička, který je zároveň i spolumajitelem Slavie. "Že to přichází takhle překvapivě rychle, to je věc druhá, ale vážně nevím, co to může udělat s celým českým hokejem, potažmo samozřejmě s oběma pražskými kluby," naznačil určité obavy.

Do úvah, zda by Slavia, s níž je dlouhodobě spjatý, mohla kvůli expanzi KHL přijít o část fanoušků, se pouštět nechtěl. "Vůbec si nedokážu představit, jak to celé bude vypadat," prohlásil Růžička. "Dokážu si ještě představit, že by se jednalo o nově vzniklý pražský klub, který by si vybíral hráče a tvořil mužstvo, ale když se sem má přesunout celý klub jakožto Poprad," podivoval se Růžička.

Slavia má na kabinu i led přednostní právo

Úskalím by bylo vytvoření programu, při němž by mohly působit v O2 areně současně oba kluby - Slavia i Lev. "Máme tam smlouvu do roku 2024 a máme tam přednostní právo například na kabiny i led, takže jak to bude třeba s ledem, to by se všechno muselo dořešit," řekl Růžička, jenž ale nechce informace o stěhování zpochybňovat.

"Když to řekl Medveděv (šéf soutěže), bude to asi pravda, ale co já vím, tak Bestsport (vlastník O2 areny) zatím ještě žádnou oficiální žádost neobdržel," uvedl Růžička s tím, že Slavia má v současnosti ale úplně jiné starosti sportovního rázu, neboť hájí extraligovou příslušnost ve skupině o udržení a usiluje o to, aby se vyhnula baráži.

Petr Bříza

V souvislosti s KHL i nedávno vzniklou přípravnou soutěží European Trophy se čím dál více hovoří o možnosti celoevropské ligy. "Slyšel jsem, že by se měla narodit evropská liga, v níž by působily týmy z KHL a další mužstva z Evropy. Ať je to, jak chce, byla by pak otázka, co vlastně potom s extraligou. Jestli by se hrála s méně účastníky, nebo se to řešilo jinak, ovšem to jsou zatím jen spekulace a nemá moc smysl zbytečně předbíhat událostem," uvedl Růžička.

Přílišné nadšení nepanuje ani ve Spartě. "V tuto chvíli je náš postoj a názor takový, že by příchod dalšího klubu do Prahy výrazně ovlivnil Spartu a Slavii, tedy kluby, které tady působí," řekl předseda představenstva klubu Petr Bříza.

"Zpočátku by zvědavost lidí byla podle našeho názoru veliká, takže ve chvíli, kdy tady bude nabídka hokeje od tří týmů místo dvou, to může určitě sebrat pražským klubům nějaké diváky a fanoušky, ale zároveň také obchodní partnery," uvedl Bříza.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

V minulosti připustil, že by se mu zamlouvalo zapojení Sparty do celoevropské soutěže, spíše však do ligy s účastí týmů z více zemí Evropy, jako je European Trophy, než do KHL. "Ten globalizační trend v Evropě tady je, ale v zásadě se vyhýbám jakémukoliv posuzování ohledně nějakých 'kdyby', protože cokoliv bych teď k tomu řekl, jak by to vypadalo, tak bych tím vyvolal nějaké spekulace, což je zbytečné," konstatoval Bříza.

Autoři: ,

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou
Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou

Trápí vaše miminko opruzeniny, odřeniny od plenek, zarudlá místa, ekzémy a suchá pokožka po koupeli? Otestujte s námi zdarma léčivou mast od...