Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Třinec slaví, jízdu městem zatrhla policie

Sport

  15:17
TŘINEC/PRAHA - Třinec se opájí historickým titulem v hokejové extralize. Intenzitě oslav neubral ani zákrok policie, která zarazila noční triumfální jízdu nových českých šampionů otevřeným autobusem. Mělo to vypadat přibližně tak, jak se to ještě před sezonou v živém snu zjevilo generálnímu řediteli klubu Evženu Delongovi. Autobus s odkrytou střechou, šampaňským, mistrovským pohárem a zlatou posádkou na palubě.

útočník Bryan McGregor odnáší z ledu Prezidentský pohár pro vítěze základní části. foto: ČTK

Když se však hokejisté kolem úterní půlnoci vydali od zimního stadionu speciálně upraveným autokarem s ustřiženou střechou na triumfální průjezd Třincem, stopla jejich tažení po několika desítkách metrů policie a dopravní prostředek označila za nezpůsobilý k provozu.

DÁLE K TÉMATU

"Přijely dvě policejní dodávky, ze kterých vyskákali těžkooděnci v kuklách a nařídili všem, aby slezli dolů. Vozidlu zakázali pokračovat v jízdě s tím, že někteří lidé jsou opilí a mohli by spadnout. Nebyla s nimi vůbec žádná řeč," řekl jeden z přímých účastníků, který si však nepřál být jmenován. Hokejisté tedy museli vystoupit a od sportovní haly v Třinci dojít do centra pěšky. Oceláři si přesto úspěch tímto incidentem nenechali zkazit.

Rozprchli se po třineckých podnicích a vydrželi slavit do ranních hodin. Přesně tak, jak slíbili hned po utkání. "Bude to dlouhé, je co slavit," řekl ještě na stadionu kapitán Radek Bonk. Fanoušci by však o slavnostní průjezd svých miláčků městem neměli být ochuzeni. Podle zatím nepotvrzených informací plánuje klub oficiální část oslav titulu na pátek.

Autor: