26. srpna 2019 7:32 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Tým na hraně. Ottawa začne novou sezonu NHL bez kapitána a s nenáviděným majitelem

Brankář Ottawy Craig Anderson přijímá gratulace od spoluhráčů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brankář Ottawy Craig Anderson přijímá gratulace od spoluhráčů. | foto: ČTK/AP

Ottawa Ottawa Senators je současně klubem s nejnižším rozpočtem v NHL. Po loňské neúspěšné sezoně, kterou zakončila Ottawa na beznadějně poslední příčce, bude velmi těžké nalákat zpět své fanoušky. Zvláště pokud tým okolo trenéra D.J Smithe nebude mít svého kapitána.

Hráči Ottawy jsou bez kapitána již delší dobu. Po odchodu útočného obránce Erika Karlssona, jenž nosil kapitánské céčko dlouhých pět let, je ale klub s letitou historií stále bez svého lídra. Karlsson byl devátým kapitánem v historii, tím vůbec nejvýraznějším byl Švéd Daniel Alfredsson.

„Ne, nebudeme mít kapitána. Ten se vyprofiluje časem. Nejdůležitější je, aby se teď starší hráči stali mentory pro ty mladší a také aby na sebe vzali zodpovědnost za výsledky a chodili před novináře. Je to na nich a na mně,“ míní Smith.

Brankář Ottawy Craig Anderson přijímá gratulace od spoluhráčů.
Brankář Ottawy Craig Anderson.

Podobnou cestou jde i Toronto Maple Leafs. To od odchodu Diona Phaneufa paradoxně právě do Ottawy na jaře 2016 také nemá svého vůdce. Nového kapitána během omlazování kanadského týmu postupně dorůst. V současné době se nejvíce ve spojitosti s céčkem na dresu mluví o Austonovi Matthewsovi.

Problémy s kapitánem však nejsou jediným problémem Senátorů. Fanoušci kvůli špatné ekonomické situaci, nenávidí a zároveň vyhánějí majitele Eugena Melnyka. V posledních letech je totiž hlavním problémem Ottawy odchod největších hvězd, které si v současnosti nejhorší klub NHL vychová od juniorských let.

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.