Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Jihlavě roste druhý Šlégr: šestnáctiletý Šidlík už hraje za 'áčko'

Sport

  10:00
PRAHA - Nejtalentovanější hráč ročníku 1994? Petr Šidlík. "Alespoň mezi obránci stoprocentně," potvrzuje kouč reprezentace U18 Martin Hosták. Šidlík už v šestnácti letech pravidelně nastupuje za jihlavské áčko. Ale rozhodně ne na pár minut. Jeho pozice je buď v prvním, nebo druhém obranném páru. To neuniklo ani agentu Aleši Volkovi z Alvo Sports Management, který Šidlíka zastupuje.

Petr Šidlík. foto: Hcdukla.cz (Zbyněk Zápotočný).

Petr Šidlík v létě nastoupil do letní přípravy jihlavského a-týmu, kde se nastálo usadil. Zdálo by se, že v šestnácti letech bude mít problém s osobními souboji. Ale opak je pravdou. "Petr má výborný fyzický fond, navíc výborně bruslí. Je mladý a má před sebou velkou budoucnost," potvrzuje LN Martin Hosták, hokejový expert ČT a trenér reprezentačního výběru do 18-ti let, kde Šidlík figuruje.

Rok 2010 v obrazech

Mnoho mladíkům by toto "povýšení" mohlo uškodit, ale skok mezi dorostem a soutěží dospělých zvládl Šidlík bravurně, alespoň prozatím. "Zvládá to, není to kluk, kterému by sláva stoupla do hlavy a se svým fyzickým fondem rozhodně nezaostává za některými prvoligovými hráči," je přesvědčen Hosták.

V listopadu se s reprezentací U18 zúčastnil turnaje v Detroitu, kde odehrál pět utkání s kanadskými výběry do 20-ti let, tedy proti hráčům, kteří byli o čtyři roky starší! "Rozhodně se nedá říci, že by nějak ztrácel. V mezinárodní konfrontaci patří k lepšímu průměru," hodnotí Hosták.

A jakým herním stylem hraje? "Přirovnával bych ho k Jirkovi Šlégrovi. Ale musí hodně pracovat, aby k tomuto ideálu dospěl," uzavírá Martin Hosták.

Musím nosit puky, ale nestěžuju si, říká k působení mezi dospělými Šidlík

V průběhu letošního ročníku jste se usadil v a-týmu jihlavské Dukly. Čekal jste to před sezonou?
Rozhodně jsem to neočekával. V průběhu letní přípravy jsem se snažil splatit důvěru, kterou jsem dostal. Nakonec jsem se do sestavy probojoval.

Měl jste nějaké signály od trenérů, že by jste mohl nastupovat pravidelně?
To vůbec ne.

Letos už jste se nastoupil za reprezentaci U18 na srpnovém Memoriálu Ivana Hlinky a na turnaji v Detroitu, kde se český výběr utkal s pěti kanadskými výběry do 20-ti let. Jak se cítíte v mezinárodní konfrontaci?
Já jsem byl v reprezentaci už od výběru do 16-ti let. Můžu říct, že se cítím celkem dobře. Zápasy jsou srovnatelné s českou juniorskou extraligou. Zámořské týmy jsou možná více důraznější a chodí více do těla.

Jakou cestu zvolíte ve své kariéře, zkusíte štěstí v zámoří, nebo v extralize?
Tyto věci teď neřeším. Hlavně abych dobře a bez zranění odehrál tuto sezonu a potom se budu rozhodovat, jak to se mnou bude dál.

Nemáte problém s fyzickou hrou a osobními souboji?
Já se snažím rychle bruslit, protože chlapi jsou těžší, nejsem ještě tolik vyspělý. Po fyzické stránce je 1. liga rozhodně náročnější, než extraliga juniorů.

Jaké jsou ohlasy vašeho okolí na to, že už v šestnácti letech hrajete druhou nevyšší soutěž?
Rodiče mě samozřejmě chválí, ale to i okolí.

Jak vás přijali spoluhráči v a-týmu?
Já si myslím, že výborně. Samozřejmě na mě připadají práce jako nošení puků a vod, ale jsem mladý, na nic si nestěžuju. Také jsem terčem vtípků, ale ze začátku to bylo horší, teď už to ustává.

Jak zvládáte dohromady školu a hokej?
Mám ve škole individuální plán, takže si zkoušky plánuju sám. Je to těžký, ale zatím to zvládám...

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury
Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury

Podpořte krásný vzhled své pleti a pokožky nejen zvenku, ale také zevnitř. Objevte nutrikosmetiku značky Manufaktura. Hledáme 30 uživatelů, kteří s...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat