26. září 2015 13:59 Lidovky.cz > Sport > Hokej

V případu Kane se prý manipulovalo s důkazy. Bude z násilníka oběť?

Pravé křídlo  Patrick Kane s majitelem Chicago Blackhawks Rocky Wirtzem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pravé křídlo Patrick Kane s majitelem Chicago Blackhawks Rocky Wirtzem. | foto: Reuters

CHICAGO/PRAHA Hvězda NHL čelí podezření ze znásilnění. Jenže v případu Patricka Kanea jsou nové skutečnosti, které naznačují jeho nevinu.

Na obalu hry NHL 2016 měli být Jonathan Toews a Patrick Kane, jak drží nad hlavou Stanley Cup. Jenže hru nakonec propaguje pouze Toews, firma EA dalšího slavného šampiona z týmu Chicago Blackhawks na obálku nepustila. Důvod?

Americký útočník je od začátku srpna podezřelý ze znásilnění. Kane se navíc nechoval vzorně už v minulosti, jako idol fanoušků videoher se tedy nehodí.

Američané přistupují k podobným případům velmi citlivě, ovšem v současné Kaneově kauze došlo k posunu. Z násilníka může být oběť.

Advokát Thomas Eoannou, který zastupoval žalobkyni, odstoupil kvůli údajnému manipulování s důkazy. Matka mladé dívky, kterou Kane po návratu z baru ve svém domě nedaleko Buffala údajně donutil k sexu, předala právníkovi tašku s důkazním materiálem.

Tu kdosi přinesl před její dům. „Její verzi nemohu věřit. V příběhu, jak se balík našel, jsou nesmysly,“ prohlásil Eoannou.

Důvěru ve svou bývalou klientku přesto neztratil. Ohýbání pravdy má prý vyšetřování zmařit, jeho klientka se také setkala s útoky veřejnosti. „Proto oběti znásilnění většinou mlčí,“ řekl Eoannou.

Obhajoba nahlíží na záhadný balíček s důkazy pochopitelně opačně. „Někdo ze strany žalující chce spáchat podvod. Tohle smrdí ze všech stran a mělo by to skončit,“ uvedl Paul Cambria, Kaneův advokát. Testy DNA znásilnění neprokázaly. „Manipulace důkazů by prospěla pouze druhé straně,“ myslí si Cambria.

Indicií, podle kterých byste vydedukovali, jak to bylo doopravdy, moc není. Policisté mají údajně všechny důkazy u sebe. Oba advokáti se v praxi s něčím podobným ještě nesetkali...

„Nic špatného jsem neudělal a vím, že jsem nevinný,“ řekl Kane minulý týden, kdy se zapojil do přípravy Chicaga. Když poprvé vyjel na led, uvítal ho bouřlivý potlesk fanoušků.

„To byla skvělá reakce. Nevěděl jsem, co čekat. Běhal mi mráz po zádech.“ Spoléhá na podporu rodiny i přítelkyně.

Kdyby Kaneův případ doputoval třeba až k soudu (a byl odsouzen), Blackhawks by se ho podobně jako výrobce počítačových her mohli zbavit. Pět klubů se už na šikovného útočníka poptávalo.