Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Červenka s Jágrem od sebe, Omsk ale stále pořádně trápí

Sport

  13:00
PRAHA - Trápení, které nezná konce. Našlapaný Omsk si neví rady s podprůměrným Nižněkamskem. V pondělí večer bude podruhé v hale soka odvracet blamáž. Zatím prohrávají Jágr a spol. 1:2 na zápasy, největší hvězda ligy stále čeká na první bod v sérii. Kouč Summanen dokonce poprvé v sezoně hvězdné duo Jágr-Červenka roztrhnul od sebe. Ani to nakonec porážku 2:3 s nadšeně bojujícím sokem neodvrátilo.

Jaromír Jágr. foto: www.hawk.ru

Kdyby se vrátily staré časy, s trochou nadsázky by se dalo říct, že už žádné město jménem Nižněkamsk neexistuje. Bohatý sibiřský oligarcha by jej nechal zničit, aby tak pomohl svému milovaného hokejovému klubu v play off ruské ligy do dalšího kola.

NIŽNĚKAMSK 3-2 OMSK

Jenže zpět do reality, v demokratické době se již podobné věci naštěstí nedějí, a tak se musejí se sokem z Tatarstánu hvězdy Omsku porvat sami. A zatím se jim to nedaří. Vůbec nedaří. Na ledě soupeře padli 2:3 a v sérii hrané na čtyři vítězné utkání prohrávají 1:2. "Odehráli jsme nejlepší utkání," zářil po duelu kouč domácích Vladimir Krikunov.

TRÁPENÍ DUA JÁGR-ČERVENKA

- V osmifinále play off KHL mají za sebou hráči Omsku a Nižněkamsku tři duely, přesto má nejproduktivnější dvojice sibiřského celku Jágr-Červenka na svém kontě jediný bod a tři mínusové za účast na ledě při obdržených gólech. Pro osmého a třetího nejproduktivnějšího hráče základní části soutěže pořádně tristní bilance. V posledním zápase je tak poprvé v sezoně kouč Summanen roztrhnul od sebe. Experiment ale nevyšel. Nakopne ale alespoň české hvězdy do dalšího pokračování série?

Měl pravdu, Omsku se vůbec nedařilo, především před vlastním gólmanem si počínal často až naivně. Přičtěte k tomu hrubé chyby ve středním pásmu, slabší den gólmana Rämö a průšvih je na světě. "Vyřazení se nebojíme, musíme bojovat," burcoval nejen svého krajana finský kouč Avangardu Raimo Summanen.

Ten dokonce ve druhé třetině udělal věc v letošní sezoně nevídanou: roztrhnul útočné duo Jágr-Červenka, které strašilo dosud celou soutěž. "Chtěl jsem něco udělal pro změnu vývoje zápasu," vysvětlil svůj krok kouč. "V pondělí ale začnou opět spolu," uklidnil novináře ale hlavně fanoušky vzápětí.

Ti doufají v probuzení svých miláčků ve čtvrtém duelu, v opačném případě by byl Omsk krok nad propastí. A Jágr s Červenkou před pořádným problémem - hvězdná osmašedesátka by opět v rozhodující fázi KHL selhala, před MS by měl znovu dvouměsíční dovolenou. Účast hokejové legendy na světovém šampionátu by byla minimálně ohrožená. A to je zase špatná zpráva po české příznivce...