Středa 8. května 2024, Den vítězství

Zleva Patrick Kane (88) a český hokejista Dominik Kubalík (8) oslavují výhru Chicaga 6:2 nad San Jose. foto: AP Photo/Paul BeatyČTK

New York - Útočník Martin Frk rozhodl v NHL gólem v 56. minutě o výhře Los Angeles 3:2 v Ottawě. Další český hokejista Dominik Kubalík třicátou brankou ve své nováčkovské sezoně zpečetil vítězství Chicaga 6:2 nad San Jose.
  8:02

Radovat se mohl také brankář Pavel Francouz, který 30 zásahy pomohl Coloradu k domácí výhře 3:2 v prodloužení nad New York Rangers.

Šestadvacetiletý Frk dokonal šestým gólem v sezoně obrat Los Angeles, které v Ottawě inkasovalo už ve 29. sekundě a na začátku třetí třetiny prohrávalo 1:2. V 50. minutě ale vyrovnal Gabriel Vilardy a o šest minut později Frk po rychlém protiútoku střelou z úhlu rozhodl.

Dominik Kubalík (8) při zápase Chicaga se San Jose.

San Jose v Chicagu lépe zvládlo první třetinu, po které vedlo 1:0, ale od druhé části na ledě dominovali domácí. Blackhawks vstřelili tři branky jak v druhé, tak v třetí části a dokráčeli k pohodlnému vítězství.

Šestý gól Chicaga dal Kubalík, který v 59. minutě využil výborné přihrávky Kirbyho Dacha a z prostoru mezi kruhy se trefil nechytatelně pod horní tyč. Plzeňský rodák s 30 brankami vládne střelcům mezi nováčky v soutěži.

Více gólů nastřílel v nováčkovské sezoně v NHL z českých hráčů jen Petr Klíma, který v ročníku 1985/86 nasbíral 32 branek. Třicátou trefou Kubalík vyrovnal bilanci Petra Průchy ze sezony 2005/06.

Francouz výborným výkonem dovedl Colorado k výhře nad New York Rangers. Devětadvacetiletý brankář, který byl zvolen druhou hvězdou utkání, nestačil pouze na dvě střely. V sedmé minutě ho překonal ve výborné formě hrající Mika Zibanejad a 13 sekund před koncem utkání poslal zápas do prodloužení Pavel Bučněvič. O výhře Colorada rozhodl v čase 62:50 J. T. Compher.

• Chicago - San Jose 6:2 (0:1, 3:0, 3:1)

Branky: 37. a 57. P. Kane, 25. Keith, 38. Saad, 42. A. Nylander, 59. D. KUBALÍK - 11. E. Kane, 47. Meier. Střely na branku: 45:36. Diváci: 21.275. Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat, 2. P. Kane, 3. Keith (všichni Chicago).

• Edmonton - Winnipeg 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

Branky: 21. Ennis, 39. McDavid - 41. a 60. Connor, 30. Wheeler, 37. Laine. Střely na branku: 38:25. Diváci: 17.165. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Connor (oba Winnipeg), 3. Nurse (Edmonton).

• Colorado - NY Rangers 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 12. Jost, 24. Naměstnikov, 63. Compher - 7. Zibanejad, 60. Bučněvič. Střely na branku: 28:32. PAVEL FRANCOUZ odchytal za Colorado celý zápas, inkasoval dvě branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 93,75 procenta. Diváci: 18.025. Hvězdy zápasu: 1. Compher, 2. Francouz, 3. Naměstnikov (všichni Colorado).

• Anaheim - St. Louis 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Branky: 6. Henrique, 34. Hakanpää - 17. a 59. Pietrangelo, 8. Barbašev, 38. Sanford. Střely na branku: 27:37. Diváci: 16.195. Hvězdy zápasu: 1. R. O'Reilly (St. Louis), 2. Hakanpää (Anaheim), 3. Allen (St. Louis).

• Los Angeles - Ottawa 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Branky: 11. Lewis, 50. Vilardi, 56. FRK - 1. B. Ryan, 42. Hawryluk. Střely na branku: 39:26. Diváci: 12.030. Hvězdy zápasu: 1. Vilardi, 2. M. Roy, 3. Frk (všichni Los Angeles).