Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Šílenec nebo génius? Cherry radí, fanoušci píší petice

Sport

  15:50
PRAHA/MONTREAL - Ten zákrok může způsobit revoluci. A to doslova. Rodiče špičkových hráčů trnou hrůzou, kdy jejich syna trefí některý z protihráčů tak, že jej těžce zraní. Fanoušci se bojí, kdy zase přijdou o svého oblíbence. A manažeři třiceti týmů, kdy ztratí svou hodně drahou akvizici. Tvrdý střet Zdena Cháry s Maxem Paciorettym zvednul za velkou louží pořádnou vlnu tsunami.

Chára a Pacioretty. foto: www.cbc.ca

Jedni to berou s nadhledem, tohle k hokeji prostě patří, jiní volají po změnách. Na čí straně je pravda? Minulý čtvrtek nadvakrát sestřelil obrovitý bek Bostonu Zdeno Chára útočníka Montrealu Maxe Paciorettyho. Napodruhé jej poslal ramenem do sloupku hrazení mezi střídačkami. Výsledek střetu šikovného útočníka se 120kilovým "medvědem"? Zlomený obratel a těžký otřes mozku...

DÁLE K TÉMATU

Po Sidney Crosbym (Pittsburgh), Marku Savardovi (Boston) či Aleši Hemském (Edmonton) se stal Pacioretty třetí takto zraněnou hvězdou ligy. I když v jeho případě šlo nejspíše o nezaviněný střet (narázů na hranu mantinelu zažila NHL více, jak si můžete prohlédnout ve videu). Podle známého kanadského televizního komentátora Dona Cherryho to navíc byla chyba klubu.

VÝSTUP DONA CHERRYHO A OSTRÉ ZÁKROKY ZDE!

"Ty jejich sloupky? To je snad vtip, jsou špatně chráněné a nemají tam co dělat," navezl se bývalý kouč Bostonu do organizace Montrealu. "Kdyby byly nejen v Bell Center zkosené pod úhlem 45 stupňů, Paciorettymu by se nic nestalo," dodal a hned ukázal svou kresbu. Mnozí se ptají? Senilní již Cherry v 77 letech nebo je génius?

Fanoušci chystají petice

Svým neortodoxním způsobem ale chce to samé, co ostatní: chránit hráče. Trpělivost došla i těm, kvůli kterým hráči na ledě v poslední době místo gólů spíše počítají zranění - fanouškům. Victor Henriquez, příznivec Montrealu, se rozhodl konat. Rozhodl se zorganizovat protesty proti zákrokům na hlavu a mezi fanoušky v celé NHL rozeslal petici, kterou chce předat vedení ligy.

ZRANĚNÍ MARKA SAVARDA - 22. LEDNA

"Vždyť ho mohl zranit nebo poslat na vozíček," řekl rozhořčený Henriquez listu Montreal Gazette. "Není to nic proti Chárovi či Bostonu, jen se nechci dožít dne, kdy někoho na ledě zabijou. Věřím, že náš protest podpoří i příznivci dalších týmů a hráči," dodal.

Ještě před úterním protestní akcí se mají sejít majitelé všech třiceti celků NHL. Téma setkání je jediné. Pravidlo 48 o trestání úderů na hlavu. "Myslím, že jich ubylo," řekl anonymně jeden z manažerů. S tím by ale Sidney Crosby, který se v neděli poprvé objevil na ledě po více jak třech měsících, či Marc Savard jen těžko souhlasili. Především atak Davida Steckela z Washingtonu na Winter Classic na Crosbyho byl jedním slovem brutální a stupidní.

ATAK DAVIDA STECKELA NA SIDNEY CROSBYHO - 1. LEDNA

"Hokej je rychlá hra velkých chlapů na dost malém prostoru. Otřesům mozku se nevyhneme, ale lze je zredukovat," dodal jeho kolega v tajné anketě televize TSN. Nezbývá než dodat: konejte rychle, než někdo zůstane ležet na ledě a už se nezvedne...

Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.
Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.

Každá budoucí maminka se snaží zajistit pro své miminko jen to nejlepší. GS Mamavit je komplexní multivitaminový doplněk, který je speciálně...