Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Úmysl či nikoliv? Obrovitý Chára poslal soupeře do nemocnice

Sport

  10:57
PRAHA/BOSTON - Kapitán Bostonu Zdeno Chára se dostal pod palbu kritiky. Především pak z kanadské hokejové baště Montrealu mají na obrovitého Slováka spadeno. V nočním duelu právě mezi oběma soky totiž narazil kapitán Medvědů tvrdě na mantinel, zrovna v místě, kde začíná plexisklo útočníka domácího celku Maxe Paciorettyho. Ten se z ledu sám nezvedl, musel být odvezen na nosítkách přímo do nemocnice.

Zraněný Max Pacioretty. foto: Reuters

Představte si, že se srazíte s náklaďákem. Podobné pocity mívají hokejisté, když inkasují hit od Zdena Cháry, 206 centimetrů vysokého a bezmála 120 kilo vážícího obra na bruslích. Tentokrát ale svou tvrdost kapitán Bostonu ale přehnal. Alespoň podle hráčů a trenérů Montrealu.

Chára se špatně rozhodl. Ale myslím si, že musel vědět, že se blíží k oblasti, která je vyplněna skleněným hrazením," kroutil hlavou útočník Montrealu Lars Eller, který přispěl k výhře Montrealu 4:1 dvěma góly. Ovšem o dvou získaných bodech po zápase nikdo v nejúspěšnějším hokejovém klubu světa nemluvil.

ZÁKROK CHÁRY NA PACIORETTYHO

Všechny zajímalo, jak to vypadá s Maxem Paciorettym. Právě on se stal "obětí" hitu Cháry v závěru druhé třetiny. Slovenskému bekovi utekl na modré kotouč a Pacioretty se chtěl pokusit ještě o jeden kontr. Jenže u mantinelu jej dostihl dlouhé Chárovy paže a následoval tvrdý náraz.

Smůlou pro útočníka "Habs" se to ale stalo v místě, kde začíná tvrzené sklo mezi střídačkami. Sečtěte rychlost Paciorettyho a sílu s vahou Cháry a je jasné, že tohle nemohlo dopadnout dobře. Dvaadvacetiletý Kanaďan zůstal ležet na ledě, led opouštěl na nosítkách a zamířil do nemocnice. Mluvčí kanadského klubu následně informoval ligu i fanoušky, že Pacioretty by měl být v pořádku.

Anketa

Mohl zahrát celou situaci Chára lépe bez naražení soupeře na mantinel?

Ano, ale riskoval by rychlý brejk soupeře 58
Ano, bylo to zbytečně tvrdě dohrávané 307
Ne, dělal svou práci a udělal ji čistě. Hráč nemůže sledovat, kde je plexisklo 759

S omluvou a vysvětlením přispěchal i Chára. "Bylo to velmi nešťastné a seběhlo se to velmi rychle. Nebyl v tom žádný úmysl, nic takového jsem neplánoval. Vždy hraji tvrdě, ale nikdy se nesnažím komukoliv ublížit. To není můj styl. Doufám, že bude brzy v pořádku," řekl po zápase slovenský bek, který za zákrok inkasoval trest do konce zápasu.

"Liga by se tím měla zabývat. Nestalo se to poprvé. Mám pocit, že se to stále zhoršuje. Byl to nebezpečný úder," dodal kouč Montrealu Jacques Martin. Vedení soutěže se zákrokem a případným dalším trestem pro Cháru bude zabývat.

Vyloučený Chára.

V minulém zápase obou celků padlo 14 branek a rozhodčí rozdali 182 trestných minut, tentokrát došlo ke zranění jednoho z hráčů. Co čeká fanoušky v dalším duelu obou soků? Ten je na pořadu 24. března v Bostonu...

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...