Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Skandál v KHL. Hráči Čechova brutálně zbili Červenku se Škoulou

Sport

  17:15
OMSK - Páteční zápas Kontinentální hokejové ligy mezi Avangardem Omsk a Viťazem Čechov zahájila hromadná bitka, kterou hned po šesti sekundách hry vyprovokovali hostující hokejisté. Po ní zápas skončil pro české reprezentanty Romana Červenku, nejproduktivnějšího hráče týmu, a Martina Škoulu, ale Omsk bez nich i bez zraněného Jaromíra Jágra nakonec vyhrál 3:2.

Bitka Čechov - Omsk. foto: Reprofoto

Zákeřný hokejista

8. března 2004 v utkání NHL mezi Vancouverem a Coloradem napadl zezadu Todd Bertuzzi Steva Moora a způsobil mu tři zlomené obratle, otřes mozku a tržné rány v obličeji. Bertuzzi dostal od vedení NHL zákaz startu do konce sezony a od soudu odešel s podmínkou. Steve Moore se doposud nevrátil na ledovou plochu.

Hráči Čechova potvrdili pověst bitkařů a vyprovokovaným konfliktem připomněli hromadnou rvačku z minulé sezony. V lednu rozhodčí dokonce zápas ve čtvrté minutě předčasně ukončil. Utkání bylo kontumováno 0:5 v neprospěch obou týmů, které navíc dostaly pokutu.

Tentokrát se po vyloučení sedmi hráčů pokračovalo. Hosté kvůli dvěma trestům na pět minut hráli dlouhé oslabení tři na pět, v němž dvakrát inkasovali. Pak se jim sice podařilo vyrovnat, ale 122 sekund před koncem zápasu rozhodl o vítězství Omsku Alexandr Pěrežogin.

Zdravotní stav Červenky, který shodou okolností v pátek oslavil 25. narozeniny, ani Škouly Omsk zatím neupřesnil. Podle informací webu sportbox.ru však byli oba čeští reprezentanti převezeni do nemocnice s podezřením na blíže nespecifikované zlomeniny.

Vedení Omsku krátce po zápase vydalo na svém oficiálním webu prohlášení, v němž tvrdě odsoudilo bitku vyprovokovanou hráči Čechova, která podle nich byla dopředu připravena. Zároveň funkcionáři Avangardu připomněli, že vedení KHL v minulé sezoně Čechovu pohrozilo, že pokud podobnou bitku jeho hráči opět vyprovokují, budou ze soutěže vyloučeni.

Bitka byla připravená, tvrdí vedení Omsku
"Proto požadujeme, aby byl Čechov z KHL vyloučen a aby doživotní zákaz působení v hokeji platný ve všech klubech KHL i nižších soutěžích dostal i trenérský tým a hráči, kteří se bitky účastnili," uvedli zástupci Omsku.

Kouče Viťazu Andreje Nazarova kritizovali za obscénní gesta, která dělal směrem ke generálnímu manažerovi domácích Anatoliji Bardinovi, jenž se prý snažil vyhrocenou situaci uklidnit. Vedení KHL už rozhodlo, že se v sobotu sejde vyšetřovací komise, která bude zápas řešit.

Anketa

Mělo by vedení KHL vyloučit Viťaz Čechov ze soutěže?

Ano, jsou zákeřní. S hokejem to nemá nic společnho. 815
Ne, k hokeji to patří. 19
Autoři: ,