1. dubna 2019 6:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Zneužívání, nebo využívání? Proč se gólmani v NHL chovají dobrovolně jako šašci

Devan Dubnyk (vlevo) je jedním z gólmanů, kdo si ohýbá pravidla pro svůj prospěch. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Devan Dubnyk (vlevo) je jedním z gólmanů, kdo si ohýbá pravidla pro svůj prospěch. | foto: ČTK/AP

PRAHA Po více než 15 letech našel Igor Murín v nečestné fintě nástupce v NHL. Gólman New York Rangers Alex Georgijev tento trik inovoval.

Igor Murín. Na tohoto slovenského brankáře s láskou vzpomínají fanoušci hokejového Zlína, jemuž významnou měrou pomohl k premiérovému ligovému titulu v roce 2004. 

Mnozí z ostatních příznivců, především ti plzeňští, mu však nemohou přijít na jméno, protože ve vzájemném duelu úmyslně posunul svou bránu a následný gól Plzně z přesilovky pět na tři tak nemohl platil.

Po více než 15 letech našel Murín v nečestné fintě nástupce v NHL. Gólman New York Rangers Alex Georgijev však tento trik inovoval. 

Ruský ostrostřelec Nikita Kučerov září radostí po gólu do sítě Bostonu.
Nikita Kucherov (vlevo) slaví se svými spoluhráči.

Když zjistil, že jeho branka nestojí na místě, odejel na střídačku, aby mohl jeho tým hrát v šesti mužích v poli. Protože kdyby Rangers inkasovali gól, kvůli posunuté brance by nemohl platit. 

A nyní tuto fintu zopakoval v zápase s Nashvillem gólman Minnesoty Devan Dubnyk. Jeho spoluhráči však nepochopili, proč jede na střídačku, když sudí nezvedli ruku na znamení vyloučení.

Jak si asi vedení NHL s těmito vykuky poradí...?