15. července 2010 10:07 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Maradona se dočká nabídky smlouvy, navzdory krachu na mistrovství

Diego Maradona. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Diego Maradona. | foto: Reuters

BUENOS AIRES O osudu legendárního Diega Maradony na lavičce argentinské fotbalové reprezentace se rozhodne příští týden. Podle agentury Reuters se s devětačtyřicetiletým trenérem setká prezident svazu a nabídne mu novou čtyřletou smlouvu.

O Maradonově budoucnosti se začalo spekulovat poté, co Argentina po vysoké prohře 0:4 s Německem vypadla ve čtvrtfinále mistrovství světa v Jihoafrické republice. Maradona poté naznačil, že končí a od té chvíle se ho snaží přemluvit vedení svazu, hráči, fanoušci i argentinská prezidentka.

"Jestli chce, může pokračovat. Lidé ho bezmezně podporují. Kdyby ve čtvrtfinále vypadl s týmem kdokoliv jiný, musel by odejít," řekl mluvčí svazu Ernesto Cherquis Bialo.

Maradonova stávající smlouva skončí za rok. Příští týden se s ním sejde prezident svazu Julio Grondona a nabídne mu nový čtyřletý kontrakt, který by ho udržel na lavičce do světového šampionátu v roce 2014 v Brazílii. Podle Biala se svaz nepřipravuje na variantu, že by kapitán mistrů světa z roku 1986 novou smlouvu odmítl.

ČTK