Online reportáž

20:45
Dánové okamžitě vyhazují puk z obranného pásma a v první třetině už se nic nestane.
20:47
Velký závar před Dahmem! Dánský gólman se ale roztáhl na brankovišti a nic za svá záda nepustil.
20:45
16 vteřin před koncem první třetiny je vyloučen Nikolaj Ehlers za faul loktem.
20:43
Marcel Haščák mohl v rychlém brejku vyrovnat, nedokázal ale trefit odkrytou branku!
20:38

GÓL! Nichlas Hardt bombou do horního růžku překonává Hudáčka a Dánsko vede 1:0! Tato branka je produktem první kloudné přesilovkové kombinace Dánů. Nic příjemného pro Slováky.

• Slovenský gólman Ján Laco loví puk ze své sítě.

Slovenský gólman Ján Laco loví puk ze své sítě. / Autor: Reuters

20:37
Libor Hudáček naprosto zbytečně přesekl hokejku dánskému útočníkovi a jde si sednout na dvě minuty. V čase 15:01 je tu tedy třetí dánská přesilovka.
20:36
Čerešňákova střela! Dahm vyráží.
20:35
Slováci na turnaji zatím z osmi využili pouze jedinou přesilovku a hlavně kvůli nepřesnostem to vypadá, že ani teď tuto bilanci nevylepší.
20:33
A je tu první trest pro Dány - Oliver Lauridsen si v čase 12:50 odsedí dvě minuty za hákování.
20:32
Po Cingelově přihrávce střílel Gernát, ten ale vysoko přestřelil.
20:31
Slovenští fanoušci skandují „my chceme gól“, ale zatím k tomu mají jejich hráči daleko. Slovákům chybí hlavně klid v rozehrávce.
20:30
Ani jedna z přesilovek se Dánům nepovedla, nevytvořili si kloudnou šanci ani se natrvalo neusadili v útočném pásmu.
20:30
Kotouč teď nezbedně skákal slovenským brankovištěm, ale nakonec skončil v rohu. Mikuš je zpátky na ledě.
20:28
Andrej Kudrna zachytil rozehrávku Dánů a v oslabení pelášil na bránu, Dánové se ale včas vrátili a zpacifikovali jej.
20:27
Bude se znovu vylučovat a znovu za to může Mikuš. Dvě minuty za držení protihráče, i když tentokrát je to celkem přísné.
20:25
Čas 7:35 a hra je přerušena kvůli komerční přestávce.
20:25

Mikuš je na ledě, první přesilovka bez využití.

• Juraj Mikuš (vpředu) první třetině seděl dvakrát na trestné lavici.

Juraj Mikuš (vpředu) první třetině seděl dvakrát na trestné lavici. / Autor: Reuters

20:24
Lauridsen pálil z kruhů, ale nepřesně. Tento dánský hráč je v přesilovce velmi aktivní.
20:22
Dánové budou hrát první přesilovku, Dominik Mikuš fauloval unikajícího Frederika Storma. Mikuš může být rád, že vyfasoval jen 2 minuty za podražení, mohlo z toho být i trestní střílení.