10. září 2014 9:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Gentlemani a facky. Dobře, že přišel rychlý trest

Ital Gianluca Brambilla a Rus Ivan Rovnyj se kvůli tempu nepohodli a skončilo... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ital Gianluca Brambilla a Rus Ivan Rovnyj se kvůli tempu nepohodli a skončilo... | foto: youtube.comReprofoto

PRAHA Pondělní královská etapa Vuelty zaujala několika momenty. Útokem Chrise Frooma, který však Alberto Contador zvládl a dojel si nejen pro etapové vítězství, ale přiblížil se i celkovému triumfu.

Fanoušky však zaujal také zcela jiný útok. Ital Gianluca Brambilla a Rus Ivan Rovnyj se kvůli tempu nepohodli a skončilo to údery do tváře. Jejich potyčka na kolech byla dokonce sto metrů dlouhá.

ČLÁNEK I S VIDEEM

Cyklistika přitom kdysi dávno bývala sportem gentlemanů – než se z ní stala přehlídka dopingu. Se zakázanými látkami se snaží světové vedení nyní usilovně bojovat.

Proto je dobře, že v rekordním čase našlo řešení včerejších událostí i vedení Vuelty. Už po necelé hodině oznámil ředitel závodu oběma kohoutům, že končí. Tyhle facky je tak přišly pěkně draho...

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.