Středa 27. května 2020svátek má Valdemar 6 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu BANÍKOVEC: Pečlivě nám dávkovali utrpení

Ostrava - Bohemians (Zleva: Dominik Kraut, Martin Cseh) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ostrava - Bohemians (Zleva: Dominik Kraut, Martin Cseh) | foto: ČTK

OSTRAVA Nejvyšší fotbalová soutěž v Česku už je minulostí a s ním přicházejí i poslední pohledy fanoušků. Tentokrát trochu netradičně - bilancováním co se stalo a co se stane v příštím ročníku.

Můj nejkrásnější i nejhorší zážitek v sezoně. Gratulujeme hráčům Baníku. Kdyby byli placení za vynalézání způsobů, jak týrat fanoušky, byl by každý z nich dolarovým multimilionářem. Prohrát na rozloučenou doma 0:2 s Příbramí, to je kumšt. Hovořit o hře modrobílých nemá cenu, žádná nebyla.

Nejlepším zážitkem této sezony je bezpochyby její konec. Tak dlouhé a pečlivě dávkované utrpení, které končilo čtrnáctým místem, servíroval Baníček naposledy před deseti lety. A nejhorším zážitkem je sezona sama, v tom marasmu nelze vypíchnout bod, který by byl výrazně smutnější než jakýkoliv jiný. Nadstandardně bolí dvojzápas se Spartou – ani jeden bod, skóre 0:6, ani záblesk naděje.

Kdo z ligy mě nejvíc okouzlil? Ještě jednou gratulujeme do Plzně – nejen k titulu, ale i vkusu na obránce. Defenzivu mistra tvrdí dva hráči původem z Baníku, přičemž Rajtoral je podle každého soudného člověka (neplést s osobou, která trénuje reprezentaci) nejlepším pravým bekem ligy. On, Horváth a Lafata jsou nejlepšími hráči sezony.

Co čekám od příští sezony? Uvidíme, co ještě má pan Petera s klubem v úmyslu. Koho může letos prodat, když suverénně nejlepší hráč kádru Neves odchází zadarmo? Kam nás asi tak může přestěhovat, co asi vyroste místo našeho bazalského chrámu? Koupí konečně útočníka? Těžko odhadovat, co se v majitelově choré hlavě honí, čím nás pro příští rok překvapí. Prolejme raději nyní hrdla hektolitry pálenky, propijme se do zapomnění, vymažme si paměť třeba až do roku 2004. A o prázdninách se na Baník vraťme s láskou, kterou si zaslouží.

Autor (28) fandí Baníku, protože má bílé srdce a modrou krev.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Český fotbalový trenér Zdeněk Zeman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Český fotbalový trenér Zdeněk Zeman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Český fotbalový trenér Zdeněk Zeman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....