Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak vidí ligu BOHEMÁK: Eden bude prázdný. Jako vždy

Sport

  18:30
PRAHA - Nejvyšší fotbalová soutěž v Česku už je minulostí a s ním přicházejí i poslední pohledy fanoušků. Tentokrát trochu netradičně - bilancováním co se stalo a co se stane v příštím ročníku.

Bohemians - Mladá Boleslav. foto: ČTK

Můj nejkrásnější zážitek v sezoně. Stalo se v pátek 19. listopadu 2010. Do Edenu přijela sebevědomá Plzeň a bez mučení přiznávám, že ve mně byla malá dušička. Potvrdí klokani zlepšenou formu, nebo dostanou od budoucího mistra naloženo? Už ve čtvrté minutě bylo jasno. Trubila zavěsil a takhle vysoko jsem na tribuně už dlouho neskákal. Hoši, děkujem!

Můj nejhorší zážitek v sezoně. Nejprve jsem chtěl psát o frašce, ve kterou se změnilo jarní derby Bohemky s rudochy z Letné, ale zapadnout by neměly ani jiné události. Netýkají se klokanů. Mají jedno společné jméno: Jan Chramosta. Tento mladý podvodníček se vyskytuje v Mladé Boleslavi a předstírá, že chce být profesionálním fotbalistou. Vím, že profíci simulují a že se to nezmění, ale nelíbí se mi to. Navíc by všechno mělo mít své meze. Chramosta nahrál penaltu v poháru proti třetiligovému (!) týmu. Dostal trest, vrátil se na finále a zase filmoval. Baroš se tímto stylem dostal až do stále se horšícího tureckého Galatasaraye. Chramosta má maximálně na lavičku Ankaragücü.

Kdo z ligy mě nejvíc okouzlil? Pavel Hoftych, Radek Sňozík, Marek Nikl, Pavel Lukáš, Martin Cseh, Josef Jindřišek, Jan Štohanzl, Martin Kraus, Jan Moravec, David Bartek, Milan Škoda, Martin Nešpor.

Co čekám od příští sezony? Prázdný Eden – jako vždycky. Nervy od první do poslední minuty při každém zápasu Bohemky – jako vždycky. Špatnou první část podzimu – jako téměř vždycky. Vyřazení v Ondrášovka Cupu od druholigového (možná i třetiligového) týmu – jako vždycky. Boj o evropské poháry – snad nová tradice.

Autor (37) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Autoři: