1. června 2011 18:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu SPARŤAN: Snad nastoupí pravý Kadeřábek

Teplice - Sparta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Teplice - Sparta. | foto: ČTK

Nejvyšší fotbalová soutěž v Česku už je minulostí a s ním přicházejí i poslední pohledy fanoušků. Tentokrát trochu netradičně - bilancováním co se stalo a co se stane v příštím ročníku.

Můj nejkrásnější zážitek v sezoně. Po delší úvaze se kloním k tomu, že to byla podzimní výhra nad edenskými nájemníky. Výkon sice nepatřil k nejlepším, avšak nezapomínejme, že se hrálo v dobách, kdy se sešití ještě snažili všem okolo namluvit, že mají něco společného s fotbalem, a z počátku nota bene vedli. Bonyho vítězný gól v 89. minutě otevřel stavidla spravedlivé radosti a srazil hřebínek hrdopýškům z Nemanic.

Můj nejhorší zážitek v sezoně. Obě prohry s Plzní, zejména ta na letenském Olympu, kdy jsem chvilkami zažíval stejný pocit, jaký mám při sledování filmu Utrpení mladého Boháčka. Byl to jeden z kamínků do mozaiky našeho neúspěchu. Ale mělo to i kladnou stránku, neboť manželka pochopila, že po zápasech Spartičky někdy musím, ale opravdu musím jít na pivo.

Kdo z ligy mě nejvíc okouzlil? Jelikož mě dokážou okouzlovat pouze ženy, tedy dnes už jen jedna, a to permanentně, a magie rozhodčí Dagmar Damkové na mě nefunguje, odpovídá se mi těžko. Budeme-li hledat čáry v lexikálně-sémantické rovině, tak lze říci, že je zde toliko jeden čaroděj, kterému není rovno. Musím jmenovat?

Co čekám od příští sezony? Reálná očekávání: První místo s náskokem přinejmenším sedmi bodů. Leony Kweuke nastřílí třicet gólů. Vacek a Kadlec ze sebe konečně vyždímají to, co v nich je skryto. Za A-tým začne nastupovat pravý Kadeřábek. Ve finále poháru zvítězíme nad Viktorkou Žižkov. Budeme se Slavii smát, až se budeme za břicho popadat. Nereálná očekávání: Ukáže se, že Sparta má trenéra, a budeme mile překvapeni.

Autor (35) je sparťanem již od svého prenatálního věku. Proč? Protože Sparta!

Martin Čejka, Lidové noviny

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.