Pátek 30. října 2020svátek má Tadeáš 4 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu BOHEMÁK: Proč 'búra'? Uniká mi smysl

Bohemians 1905 (Radek Sňozík) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohemians 1905 (Radek Sňozík) | foto: ČTK

PRAHA Po krátkém zaváhání se naši chlapci otřepali a po dvou výhrách udělali rázný krok do středu tabulky. Za svým cílem šli neohroženě už od začátku pondělní dohrávky v Jablonci.

Naši obránci byli očividně zmatení a dezorientovaní tím, že kolem nich probíhali hráči v zeleném a své šance proměňovali. Co se dá pochopit méně, je vstřícnost našich útočníků k brankáři domácích. 

V jednom případě dokonce nastala situace, která se fotbalovou hantýrkou popisuje následovně: útočník se mohl brankáře zeptat, kam to chce. Moravec se zeptal, Špit odpověděl, že do ramene, a nebýt jednoho nešťastníka z Budějovic, titul moula kola by putoval do Vršovic.

Jen mám trochu obavu, aby to klokani s tou cestou do středu tabulky neuspěchali. Dobře míněné prohry se totiž obvykle dějí až v jarní části sezony. Tak vysoký rozdíl ve skóre se v našich statistikách hledá těžko. Čtyři góly jsme dostali v ročníku 2004/05 (ve druhé lize) od Žižkova, ale to jsme alespoň dva dali. O dva roky dříve nám čtyřku nasázely Slavia a Příbram (4:1) a v sezoně 2001/02 zase Baník (4:0).

Nejslavnějšího "búra" jsme dostali jednoznačně v roce 1975 v Třinci. Mělo to poměrně zajímavé vedlejší efekty. Třinec se zachránil a z první ligy poprvé a – zatím – naposledy sestoupili rudoši z Letné. O skóre. Důvody tehdejší prohry jsou celkem jasné a mnozí příznivci rudochů je dodnes po hospodách vášnivě probírají. V případě pondělního nářezu ale žádný zákulisní přínos nelze vidět. I když u Pelty člověk nikdy neví.

Autor (37) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Jak bude probíhat protest fanoušků organizovaný chuligány? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jak bude probíhat protest fanoušků organizovaný chuligány? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Jak bude probíhat protest fanoušků organizovaný chuligány? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...