25. května 2011 19:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu BOHEMÁK: Snad Medynský něco pochytil

Radost fotbalistů Bohemians 1905. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost fotbalistů Bohemians 1905. | foto: ČTK

PRAHA Nejprve úvodní formality: Gratuluji Plzni k titulu. Prý by na západě Čech chtěli našeho Škodovku, což je rozumné, pokud chtějí mít naději na účast v základní skupině Ligy mistrů. Gratuluji i sešívkám k zachování prvoligové příslušnosti. Příznivci našich vršovických sousedů však určitě dobře vědí, že ani s Natlandem v zádech se v blízké budoucnosti nudit nebudou.

A gratuluji také Dukle, která se vrací do první ligy. Pokud postoupí i Žižkov, bude to pro nás lenochy dobrá zpráva - čtyři venkovní zápasy budou v dosahu MHD.

Sezona fakticky skončila už před sobotními zápasy. Asi nikdo nevěřil, že by chachaři chtěli rudochům z Letné pomoci k titulu. Také Starkova přítomnost na příbramské tribuně nenechala nikoho na pochybách, jak dopadne boj o druhé sestupové místo. Brno dělalo, co mohlo, a cíl splnilo a spadlo.

A klokani? Nebyla to špatná sezona, i když možná skončíme v nepopulárním a nudném středu tabulky (nejlépe čtvrtí, nejhůře osmí). Navíc odchází kouč Hoftych, což je hodně bolestné. Ale populárního vládce naší lavičky chápu. V Bohemce už by asi lepšího výsledku nedosáhl a trenér jeho formátu si zaslouží odpovídající plat. A na to náš klub evidentně nemá. Tož, Hofťo, děkujem a doufáme, že tvůj nástupce Medynský od tebe pochytil aspoň něco.

Přestože jsem tu minule vedení svazu poděkoval a poradil, aby odtáhlo, nestalo se tak. Vršovické derby bude bez diváků. Náhražkou se má stát velkoplošná obrazovka a mejdan v Ďolíčku. To by mohlo být důstojné rozloučení se sezonou.

Autor (37) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Daniel Chaloupka, Lidové noviny