12. prosince 2008 13:18 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jenom góly nestačí

Zápas Villarreal-Manchester United nabídl více bojovnosti než fotbalového umění. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zápas Villarreal-Manchester United nabídl více bojovnosti než fotbalového umění. | foto: ČTK

PRAHA Má pověst nejlepší klubové soutěže světa, u které máte jistotu, že uvidíte jen špičkový fotbal. Letos je to však s Ligou mistrů podobné jako s pochybným pracím práškem: v reklamě vypadá skvěle, ale v praxi většinou moc nefunguje.

Základní část prestižní soutěže letos nudila, chvílemi uspávala. Ke vzrušující podívané měla většina z 96 zápasů hodně daleko. Schválně, zůstal vám v paměti nějaký výjimečný duel nebo nezapomenutelný moment? Gólů sice padlo o osm více než loni, jenže ani to nestačí, když téměř třetina utkání skončila remízou.

Řešení je jednoduché - místo základních skupin hrát rovnou jako kdysi, vyřazovacím způsobem. O napětí by bylo postaráno. Jenže taková změna se čekat nedá. Fotbalový gurmán si tak bude muset počkat do února, kdy začínají boje ve vyřazovací části. Osmifinálový program bude naštěstí znám už příští týden.

Najdete na Lidovky.cz