Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Názory

KOLÁŘ: Strakova nominace budí pochybnosti

Spokojený kouč fotbalové reprezentace František Straka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spokojený kouč fotbalové reprezentace František Straka. | foto: ČTK

Potřebuji kluky se srdíčkem, kteří budou žrát na hřišti trávu, prohlásil krátce po svém jmenování fotbalovým reprezentačním koučem František "Franz" Straka.

Už samotné Strakovo jmenování výkonným výborem ČMFS navzdory tomu, že trenérská rada vybrala za kouče Dušana Uhrina staršího, ověnčeného stříbrem z Anglie, budilo rozpaky a podnítilo řadu spekulací.

I někteří svazoví činovníci otevřeně hovořili o tom, že velkou roli při konečném rozhodování mohl hrát i fakt, že zatímco Uhrin st. by byl naprosto neovlivnitelný, Straka by mohl jít snáze na ruku hráčským agentům potřebujícím na trhu zvýšit cenu toho či onoho svěřence.

Včerejší Strakova nominace k utkání proti Maltě tyto pochybnosti nerozptýlila ani náhodou.

Jak si vysvětlit například nominace gólmana Grigara nebo záložníka Koláře, kteří se nedokázali prosadit ani ve Spartě a letošní sezonu nemají bůhvíjak oslnivou, či třeba devětadvacetiletého budějovického záložníka Benáta?

S Maltou snad ani tento výběr prohrát nemůže a reprezentační start se počítá bez ohledu na soupeře a důležitost utkání. Samozřejmě "Franz" byl vždy svůj a je u něj možné všechno. Možná by ale stálo za to podívat se, kteří agenti hráče ve Strakově výběru zastupují a kdy fotbalistům končí smlouvy v jejich klubech.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?
Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?